Rzeszów - Wtorek, 12.05.2026
Reklama

Business Insider: Rzeszów najlepszym do życia miastem w Polsce

Dodano: 13.03.2026 r. / Redakcja

Panorama Rzeszowa / fot. Adobe Stock
Panorama Rzeszowa / fot. Adobe Stock

RZESZÓW. Stolica Podkarpacia otrzymała miano „najlepszego miasta do życia w Polsce” w prestiżowym rankingu opracowanym przez Business Insider Polska. Rzeszów zajął 1. miejsce ex aequo z Poznaniem, wyprzedzając m.in. Warszawę, Kraków, Gdańsk i Łódź.

Twórcy rankingu poddali analizie dane dotyczące 16 największych miast w Polsce. Autorzy porównali w nich istotne aspekty dla ogólnego zadowolenia z życia takie jak: poziom bezrobocia, wysokość średniego wynagrodzenia, dostępność mieszkań, dostęp do lekarzy, poziom przestępczości oraz jakość powietrza. Na podstawie analizy tych wskaźników powstało zestawienie pokazujące, w których miastach jakość życia mieszkańców jest najwyższa.

Ranking przygotowano na podstawie publicznie dostępnych danych statystycznych pochodzących m.in. z Głównego Urzędu Statystycznego, Narodowego Funduszu Zdrowia, Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska oraz serwisów analizujących rynek nieruchomości.

Rzeszów na 1. miejscu

Biorąc pod uwagę wszystkie badane wskaźniki, Rzeszów zajął 1. miejsce w Polsce – ex aequo z Poznaniem. Z rankingu wynika, że stolica Podkarpacia jest liderem jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Przestępczość w naszym mieście jest najniższa spośród największych polskich miast.

Jak podkreślają autorzy rankingu:

Reklama

„Rzeszów to stolica województwa podkarpackiego oraz jeden z szybciej rozwijających się ośrodków miejskich w kraju. Od strony biznesowej miasto skupia m.in. zaawansowany przemysł lotniczy. Dzięki swojemu strategicznemu położeniu Rzeszów pełni obecnie kluczową funkcję jako najważniejszy hub logistyczny i transportowy wspierający Ukrainę, co trwale umocniło jego pozycję”.

Wyniki rankingu skomentował Prezydent Rzeszowa, Konrad Fijołek. Nagranie wideo możecie zobaczyć poniżej:



Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W niedzielę kolejna akcja szczepień w Urzędzie Wojewódzkim

RZESZÓW. W niedzielę 5 grudnia Podkarpacki Urząd Wojewódzki, we współpracy z Centrum Medycznym LUX MED, przeprowadzi na terenie urzędu kolejną akcję szczepień ochronnych przeciw COVID-19. 

Rzeszów

Miejskie drzewa będą badane tomografem

RZESZÓW. Prezydent Fijołek zdecydował o zakupie tomografu dźwiękowego do badania drzew z terenu Rzeszowa. Dzięki urządzeniu łatwiej będzie zadbać o stan najcenniejszych z nich.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc honorowym obywatelem miasta

RZESZÓW. Niemal jednogłośnie rzeszowscy radni przyznali Tadeuszowi Ferencowi tytuł Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa. Przeciwni byli jedynie dwaj radni PiS.

Rzeszów

W czwartek otwarcie nowego mostu na Przyrwie. Będzie mniej utrudnień na os. 1000-lecia

RZESZÓW. Już w ten czwartek otwarty dla ruchu zostanie nowy most na Przyrwie, w ciągu ulicy Siemieńskiego. Nowa przeprawa została poszerzona do trzech pasów ruchu.

Rzeszów

"Rzeszów przeciwko przemocy". Miasto włącza się w ogólnopolską akcję

RZESZÓW. W Rzeszowie ruszyła akcja „Rzeszów przeciwko przemocy”. W jej ramach zaplanowano szereg działań, mających na celu pomoc ofiarom przemocy i wyczulenie mieszkańców na ten problem.

Rzeszów

Duża operacja budowlana na ul. Batorego. "Jest to drugie w historii Rzeszowa tak duże tego typu przedsięwzięcie"

RZESZÓW. 16 betoniarek brało udział w betonowaniu płyty dennej wiaduktu w ciągu ul. Batorego.

Rzeszów

Sto operacji z udziałem robota da Vinci w KSW nr 1 w Rzeszowie

RZESZÓW. W Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 w Rzeszowie odbyła się właśnie 100. operacja wykonana przy pomocy robota da Vinci, wykorzystywanego przy zabiegach na raka prostaty.

Rzeszów

Nowa struktura Urzędu Miasta Rzeszowa. Ratusz szuka pracowników

RZESZÓW. 1 stycznia 2022 r. nastąpi reorganizacja struktury Urzędu Miasta Rzeszowa. Ogłoszono już konkursy na nowe stanowiska.

Reklama