Rzeszów - Piątek, 20.03.2026
Reklama

Business Insider: Rzeszów najlepszym do życia miastem w Polsce

Dodano: 13.03.2026 r. / Redakcja

Panorama Rzeszowa / fot. Adobe Stock
Panorama Rzeszowa / fot. Adobe Stock

RZESZÓW. Stolica Podkarpacia otrzymała miano „najlepszego miasta do życia w Polsce” w prestiżowym rankingu opracowanym przez Business Insider Polska. Rzeszów zajął 1. miejsce ex aequo z Poznaniem, wyprzedzając m.in. Warszawę, Kraków, Gdańsk i Łódź.

Twórcy rankingu poddali analizie dane dotyczące 16 największych miast w Polsce. Autorzy porównali w nich istotne aspekty dla ogólnego zadowolenia z życia takie jak: poziom bezrobocia, wysokość średniego wynagrodzenia, dostępność mieszkań, dostęp do lekarzy, poziom przestępczości oraz jakość powietrza. Na podstawie analizy tych wskaźników powstało zestawienie pokazujące, w których miastach jakość życia mieszkańców jest najwyższa.

Ranking przygotowano na podstawie publicznie dostępnych danych statystycznych pochodzących m.in. z Głównego Urzędu Statystycznego, Narodowego Funduszu Zdrowia, Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska oraz serwisów analizujących rynek nieruchomości.

Rzeszów na 1. miejscu

Biorąc pod uwagę wszystkie badane wskaźniki, Rzeszów zajął 1. miejsce w Polsce – ex aequo z Poznaniem. Z rankingu wynika, że stolica Podkarpacia jest liderem jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Przestępczość w naszym mieście jest najniższa spośród największych polskich miast.

Jak podkreślają autorzy rankingu:

Reklama

„Rzeszów to stolica województwa podkarpackiego oraz jeden z szybciej rozwijających się ośrodków miejskich w kraju. Od strony biznesowej miasto skupia m.in. zaawansowany przemysł lotniczy. Dzięki swojemu strategicznemu położeniu Rzeszów pełni obecnie kluczową funkcję jako najważniejszy hub logistyczny i transportowy wspierający Ukrainę, co trwale umocniło jego pozycję”.

Wyniki rankingu skomentował Prezydent Rzeszowa, Konrad Fijołek. Nagranie wideo możecie zobaczyć poniżej:



Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W grudniu otwarcie ŚDS "Niezapominajka". To pierwszy taki ośrodek w Rzeszowie

RZESZÓW. Podczas wtorkowej sesji Rady Miasta uchwalono powołanie Środowiskowego Domu Samopomocy „Niezapominajka”.

Rzeszów

Zbliża się szósta edycja Kongresu 590

​RZESZÓW. Szósta edycja Kongresu 590 zagości na Podkarpaciu. W planach wręczenie Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP oraz debaty eksperckie.

Rzeszów

W nocy z soboty na niedzielę cofniemy zegarki

Znów czeka nas przestawianie zegarków. W związku ze zmianą czasu na zimowy, w nocy z soboty na niedzielę cofniemy je o godzinę.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska i Zespół Szkół Elektronicznych w Rzeszowie nawiązują współpracę

RZESZÓW. Politechnika Rzeszowska podpisała porozumienie o współpracy z Zespołem Szkół Elektronicznych w Rzeszowie oraz porozumienie w sprawie patronatu honorowego.

Rzeszów

Znaleziono zwłoki w zalewie nad Wisłokiem. Policja ustala tożsamość

RZESZÓW. Policjanci i prokurator pracują na miejscu znalezienia ludzkich zwłok w rejonie zalewu nad Wisłokiem. Prawdopodobnie to ciało mężczyzny.

Rzeszów

20-latek zatrzymany za posiadanie marihuany

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków. W jego piwnicy funkcjonariusze znaleźli ponad 50 g suszu marihuany.

Rzeszów

W Rzeszowie ruszyła I edycja konkursu "Miejsce przyjazne seniorom"

RZESZÓW. Organizatorzy konkursu chcą wyróżnić osoby i miejsca przyjazne seniorom. 

Rzeszów

Będą podwyżki dla urzędników miejskich?

RZESZÓW. Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta poruszony został temat podwyżek dla zarabiających najniższą krajową rzeszowskich pracowników samorządowych. Szczególną uwagę zwrócono na płace pracowników żłobków.

Reklama