Rzeszów - Niedziela, 25.05.2025
Reklama

Cenne zwycięstwo na wyjeździe Asseco Resovii Rzeszów

Dodano:

fot. Asseco Resovia Rzeszów
fot. Asseco Resovia Rzeszów
RZESZÓW. Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów pokonali na wyjeździe MKS Będzin 3:2 w zaległym meczu 6. kolejki PlusLigi. MVP spotkania został Kawika Shoji.

Mecz w Sosnowcu, gdzie swoje spotkania jako gospodarz rozgrywa MKS Będzin, był brzydkim i nierównym widowiskiem. Miał jednak duży ciężar gatunkowy. Będzinianie zamykali bowiem przed nim tabelę, a resoviacy byli niewiele wyżej w tabeli. Asseco Resovia Rzeszów miała walczyć o wyższe cele, ale do tej pory zawodziła i to była widać w Sosnowcu. Rzeszowianie zaczęli od kilku błędów własnych i momentalnie odskoczyli miejscowi. Pierwszy punkt, który resoviacy zdobyli z własnej akcji miał miejsce dopiero przy stanie 10:3.

Takiej straty nie było szans odrobić, tym bardziej, że całkowicie nie funkcjonował atak, przyjęcie i zagrywka. Będzinianie wygrali gładko do 17, a mogli zdecydowanie wyżej. Asseco Resovia podgoniła w końcówce i wróciła nieco do gry, co przeniosło się na drugiego seta. Zespoły zamieniły się stronami i… rolami. Tym razem od początku do końca seta na boisku istniała tylko drużyna z Rzeszowa, w której na rozegraniu pojawił się Amerykanin Kawika Shoji. Resoviacy dobrze zagrywali, znakomicie blokowali i wreszcie pojawił się skuteczny atak. Tradycyjnie w końcówce pojawił się jednak przestój, na szczęście nie na tyle duży, by Będzin odrobił straty. W meczu był remis.
Reklama
Kolejną partię znów lepiej rozpoczęli goście, w których szeregach dobrze spisywali się zwłaszcza Bartłomiej Lemański i Francuz Nicholas Marechal. Obaj gracze trzymali grę w ataku zespołu, którym dobrze dowodził Shoji. Amerykanin dodawał swoje także w polu zagrywki i rzeszowianie objęli prowadzenie w meczu 2:1.

Niestety nie potrafili pójść za ciosem i pokonać rywali za trzy punkty. Mimo niezłego początku czwartej partii goście niw wykorzystali swoich szans, a z drugiej strony siatki szalał Michał Superlak, który tylko w tym jednym secie zdobył aż 9 punktów! To on kończył najważniejsze akcje czwartej partii i doprowadził do tie-breaku.

W tym Superlak zaciął się już na jego początku. Uderzył dwie piłki w aut, rzeszowianie dodali dwa skuteczne bloki i prowadzili już 8:4. W końcówce rzeszowianie zdołali jeszcze zmarnować kilka piłek meczowych, ale ostatecznie wygrali mecz i  dwa punkty pojechały do Rzeszowa.

MKS Będzin – Asseco Resovia Rzeszów 2:3

Sety: 25:17, 17:25, 19:25, 25:20, 13:15
MKS: Pająk, Sobański, Dryja, Superlak, Sossenheimer, Gunia oraz Potera (libero), Ratajczak, Buczek, Fornal, Faryna, Schmidt
Asseco Resovia: Komenda, Marechal, Lemański, Bartman, Buszek, Krulicki oraz Perry (libero), Rousseaux, Shoji, Schulz, Hoag.
 

Źródło: Asseco Resovia Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Pierwszy krok do powstania aquaparku w Rzeszowie

RZESZÓW. Rozpoczęły się konsultacje rynkowe dotyczące budowy parku wodnego w Rzeszowie. To pierwszy etap w realizacji wyczekiwanej inwestycji.

Rzeszów

Nowe pojemniki na elektroodpady w Rzeszowie

RZESZÓW. W Rzeszowie ustawione zostały cztery kolejne pojemniki na elektrośmieci. Łącznie w mieście mamy już 35 miejsc, gdzie można oddać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.

Rzeszów

26-latek z Rzeszowa aresztowany za posiadanie narkotyków

RZESZÓW. Podczas kontroli samochodu na al. Niepodległości, rzeszowscy policjanci zabezpieczyli ponad 150 gramów narkotyków – mefedron, amfetaminę i marihuanę.

Rzeszów

Tragiczny wypadek w Budach Głogowskich. Nie żyje 49-letni rowerzysta

Do tragicznego wypadku doszło dziś rano w Budach Głogowskich w powiecie rzeszowskim. Kierujący osobową skodą śmiertelnie potrącił rowerzystę.

Rzeszów

Kot z rury ciepłowniczej uratowany

RZESZÓW. Wczoraj po południu, po 10 dniach akcji służb i wolontariuszy udało się wyswobodzić kota, który utknął w rurze ciepłowniczej.

Rzeszów

Będzie rewitalizacja Koszar Kraińskiego. Konserwator zabytków odbył wizję lokalną

RZESZÓW. Jak poinformował Podkarpacki Wojewódzki Konserwator Zabytków w Przemyślu, trwają działania mające na celu rewitalizację tzw. Koszar Kraińskiego w Rzeszowie.

Rzeszów

Spotkanie na temat zieleni miejskiej. To już dziś

RZESZÓW. Dziś o 17 rozpocznie się spotkanie w formie dyskusji otwartej na temat zieleni miejskiej w Rzeszowie.

Rzeszów

Kot w rurze ciepłowniczej. Trwa akcja ratunkowa

RZESZÓW. Od ponad tygodnia trwają działania mające na celu uwolnić kota, który utknął w rurze przy ul. Ciepłowniczej. Wiadomo już, gdzie dokładnie się znajduje.

Reklama