Rzeszów - Czwartek, 06.11.2025
Reklama

Centrum Krwiodawstwa w Rzeszowie potrzebuje krwi

Dodano: 14.06.2019 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Cztery grupy krwi z niskim stanem, dwie ze średnim, jedna z optymalnym i tylko grupa B RhD+ posiada wysoki stan. Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie potrzebuje krwi.

W RCKK w Rzeszowie brakuje krwi (stan na dzień 14 czerwca br.) z grupy 0 RhD minus, 0 RhD plus, A RhD minus i A RhD plus. Niski stan ww. grup wynikać może z dużego zapotrzebowania szpitali oraz faktu, że krwi nie można za długo magazynować.

Krew można oddać w RCKK przy ul. Wierzbowej w Rzeszowie oraz w oddziałach na terenie Stalowej Woli, Krośna, Jasła, Przemyśla, Leżajska, Sanoka, Dębicy i Mielca. Przypominamy, że krew może oddać każdy pomiędzy 18. a 65. rokiem życia, który nie przyjmuje  leków.

Ponadto osoba chętna nie może w ciągu ostatnich sześciu miesięcy mieć wykonanej akupunktury, tatuaży oraz przekłucia uszu, a w ciągu ostatnich 12 miesięcy wykonywanych żadnych zabiegów operacyjnych, endoskopowych i innych diagnostycznych badań (np. gastroskopii, panendoskopii, artroskopii, laparoskopii) ani przetaczanej krwi.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Długość obwodnicy południowej sięgnie 5,7 km długości. 47 obiektów pójdzie pod rozbiórkę

RZESZÓW. Ratusz preferuje rozwiązanie z wykorzystaniem wyspy pośrodku zbiornika rzeki Wisłoki  oraz budową dwóch mostów.

Rzeszów

Nowy kierunek w ofercie lotów czarterowych z lotniska w Jasionce

RZESZÓW. 29 czerwca br. z portu lotniczego w Jasionce wystartuje samolot Airbus A320 w inauguracyjnym rejsie do tureckiego Bodrum.

Rzeszów

II Triathlon Rzeszów już w niedzielę. Będą utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. W niedziele w Rzeszowie odbędzie się II Triathlon Rzeszów oraz wręczenie Sztandaru.

Rzeszów

18 i 19 czerwca przeprowadzą w Rzeszowie odkomarzanie

RZESZÓW. Całkowita powierzchnia przeznaczona do dezynsekcji wynosi 108,78 ha.

Rzeszów

List otwarty do prezydenta Rzeszowa w kwestii zamiany biletów jednoprzejazdowych na czasowe

RZESZÓW. Zmiany dotyczą również elektronicznej portmonetki zapisanej w Rzeszowskiej Karcie Miejskiej.

Rzeszów

O LGBT, papieżu, Konstytucji, kryzysie polskiej rodziny oraz dobrym wychowaniu podczas sesji nadzwyczajnej

RZESZÓW. Projekt uchwały radnych prawa i Sprawiedliwości został odrzucony.

Rzeszów

7 osób z zarzutami wyłudzeń z NFZ na ponad 1,5 mln zł. Sprawą zajmuje się rzeszowska policja

RZESZÓW. Proceder polegał na pozorowanym obrocie lekami recepturowymi zawierającymi drogie składniki, w tym srebro koloidalne.

Reklama