Rzeszów - Czwartek, 28.08.2025
Reklama

Chodniki w miejscach gdzie mieszkańcy wydeptali ścieżki? Jest interpelacja radnych

Dodano:

fot. Zdjęcia autorów interpelacji
fot. Zdjęcia autorów interpelacji
RZESZÓW. Radni Rozwoju Rzeszowa wskazali dziewięć miejsc wydeptanych przez mieszkańców. Ich zdaniem na wskazanych terenach powinien powstać chodnik.

Nie od dziś wiadomo, że wiele jest miejsc w mieście, gdzie mieszkańcy chcąc sobie skrócić drogę do celu wydeptają własne ścieżki, które z czasem stają się nieodłącznym elementem krajobrazu danej przestrzeni.

Radni Witold Walawender i Daniel Kunysz z Rozwoju Rzeszowa postanowili te miejsca sfotografować i skierować do Urzędu Miasta interpelację w sprawie stworzenia w tych miejscach normalnego chodnika, aby niejako odpowiedzieć na potrzeby mieszkańców.

Warto również zaznaczyć, że działki o których mowa należą do miasta, toteż ewentualny montaż chodników nie wiązałby się z ich wykupem. Zapewne w przeciągu kilku najbliższych dni poznamy stanowisko Urzędu Miasta w tej sprawie.

„Skoro mieszkańcy z tego korzystają, to warto byłoby te tereny utwardzić. Przykładowo w razie deszczy ułatwi to poruszanie się m.in. osób starszych i kobiet z wózkami” – informuje Daniel Kunysz.
Reklama
Przedstawiciele RR zaprezentowali dziewięć takich miejsc, w tym jedno wymagające remontu chodnika. Oto one:
 
  • Przy zamku Lubomirskich
 

 
  • Przy kinie Helios i Politechnice Rzeszowskiej


 
  • Przy Parku Papieskim
 

 
  • Przy ul. Lwowskiej na osiedlu Mieszka I
 

 
  • Na Olszynkach
 

 
  • Przy moście Zamkowym
 

 
  • Przy hali Podpromie

 
  • Budowa schodów przy ul. 8 Marca
 

 
  • Remont kostki brukowej przy moście Lwowskim​

fot. Materiały przesłane przez Daniela Kunysza, jednego z autorów interpelacji.

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W sobotę rajd rowerowy Tour de WSIiZ połączony z EkoPiknikiem

RZESZÓW. Na zawodników czeka blisko 20-kilometrowa trasa. Po dotarciu na metę czekać będzie rozgrzany grill i poczęstunek oraz pełen atrakcji EkoPiknik, który uświetni występ Krystiana Herby.

Rzeszów

W weekend Harley On Tour. Ciężarówka z motocyklami jest już w Rzeszowie

RZESZÓW. W najbliższy weekend, 13 i 14 maja, w salonie GOC Harley-Davidson przy ul. Ludwika Chmury 4 w Rzeszowie odbędzie się Harley On Tour 2023.

Rzeszów

Festiwal zespołów polonijnych powraca do Rzeszowa. Podpisano porozumienie

RZESZÓW. Po czteroletniej przerwie wraca do Rzeszowa Światowy Festiwal Polonijnych Zespołów Folklorystycznych. XIX edycja festiwalu odbędzie się w dniach 12-18 lipca. 

Rzeszów

Dni Otwarte Funduszy Europejskich. 12 maja "kołem" pojedziemy bezpłatnie

RZESZÓW. W piątek, 12 maja z okazji X edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich, autobusy rzeszowskiej komunikacji miejskiej na liniach 0A i 0B będą kursowały bezpłatnie. Tego dnia możliwe również będzie zwiedzanie Dworca...

Rzeszów

Zderzenie dwóch samochodów na ul. Witolda. Jedna osoba w szpitalu

RZESZÓW. Dziś rano, przed godz. 6:30 na ul. Witolda w Rzeszowie doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Jedna osoba z obrażeniami trafiła do szpitala.

Rzeszów

Europejska Gra Miejska w Rzeszowie. Do wygrania wycieczka do Brukseli

RZESZÓW. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę, 13 maja.

Rzeszów

Kolejny rekordowy miesiąc w Jasionce. Ponad 257 tys. pasażerów od początku roku

RZESZÓW/JASIONKA. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka w kwietniu odnotował kolejny rekord. Z usług lotniska skorzystało prawie 72 tysiące pasażerów.

Rzeszów

W piątek utrudnienia w ruchu w Rzeszowie. Ulicami miasta przejdzie korowód studentów

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci apelują o ostrożność i wyrozumiałość.

Reklama