Rzeszów - Poniedziałek, 15.09.2025
Reklama

Coraz rzadziej wybieramy się do muzeów, choć zbiorów przybywa

Dodano: 19.06.2019 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
PODKARPACIE. W województwie podkarpackim zmalała liczba zwiedzających muzea. Mniej było również młodzieży szkolnej w tych placówkach. Natomiast wzrosła liczba zbiorów muzealnych.

W 2018 roku na Podkarpaciu były 54 muzea, w tym 9 oddziałów muzealnych. Ich zbiory, liczone w sztukach wyniosły łącznie 732,5 tys. muzealiów.

Muzea przygotowały 354 wystawy czasowe w tym 221 wystaw własnych. Zorganizowały także 13 wystaw zagranicznych, które odwiedziło 161,9 tys. osób.

Podkarpackie muzea zanotowały w 2018 roku łącznie 1,3 mln zwiedzających, w tym 278,0 tys. to była młodzież szkolna. W Noc Muzeów placówki te odwiedziło 48,1 tys. osób.

W 2018 roku liczba muzealiów w podkarpackich muzeach zwiększyła się o 23,8 tys. sztuk w porównaniu z poprzednim rokiem. Natomiast liczba zwiedzających w ub. roku była o 36,2 tys. mniejsza niż w 2017 roku.    
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zaginionego 80-latka odnaleźli dzielnicowi z Nowego Miasta

RZESZÓW. 80-latek był z siostrą w przychodni przy ul. Seniora, gdzie miał wizytę u lekarza.

Rzeszów

Chińczycy zainteresowani budową drogi S19 z Rzeszowa do Babicy. Złożyli ofertę na 1,1 mld zł

RZESZÓW. W przetargu udział wzięło sześć firm i tylko oferta chińskiego wykonawcy wpisuje się w zamierzenia finansowe GDDKiA.

Rzeszów

Mają doradzać władzom miasta w sprawach infrastruktury pieszo-rowerowej w Rzeszowie

RZESZÓW. Pierwsze spotkanie odbędzie się 27 lutego w siedzibie Urban Lab przy ul. 3 maja o godz. 16.00.

Rzeszów

Kraków może dać władzom Rzeszowa lekcję, jak skutecznie uczyć dzieci ekologii

RZESZÓW. Przy krakowskich szkołach powstaną ogrody z drobnymi uprawami. Projekt ma na dzień dzisiejszy charakter pilotażowy

Rzeszów

Pierwsi uczniowie zaczną edukacje w szkole na Drabiniance w 2023 roku

RZESZÓW. Już w lutym ma ruszyć przetarg na budowę Zespołu Oświatowego na osiedlu Drabinianka. 

Rzeszów

Rzeszowscy policjanci zatrzymali czterech nietrzeźwych kierowców

RZESZÓW. W miniony weekend rzeszowscy policjanci zatrzymali czterech nietrzeźwych kierowców. 

Rzeszów

Na tarczy po tie-breaku. Asseco Resovia notuje kolejną porażkę

RZESZÓW. Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów przegrali kolejne spotkanie w PlusLidze. 

Reklama