Rzeszów - Środa, 18.06.2025
Reklama

Czeka nas modernizacja Stadionu Miejskiego

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Miasto przygotowało przetarg dotyczący modernizacji Stadionu Miejskiego. Wszystkie prace związane będą z dostosowaniem obiektu do wymogów II ligi piłki nożnej.

W pierwszym etapie otwarto przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej inwestycji. Przyszłe modernizacje wiążą się ze zmianą oświetlenia dla płyty głównej toru żużlowego, ogrzewaniem płyty głównej oraz wymianą murawy.

Nowe oświetlenie ma być zamontowane od strony istniejącej trybuny głównej (wschodniej) do konstrukcji zadaszenia oraz jeśli to konieczne na nowych masztach oświetleniowych, a także od strony zachodniej na co najmniej 2 nowych masztach oświetleniowych.

Ewentualne nowe maszty oświetleniowe muszą być zaprojektowane o odpowiedniej wysokości i zlokalizowane zgodnie z wytycznymi UEFA i FIFA. Oprócz oświetlenia płyty głównej boiska należy zaprojektować oświetlenie toru żużlowego i parku maszyn w oparciu o normy wyznaczone przez Polski Związek Motorowy.
Reklama
Po wykonanych pracach od strony Al. Powstańców Warszawy znajdzie się również dodatkowy punkt kasowy. Projekt ma być konsultowany z Departamentem Organizacji Imprez, Bezpieczeństwa i Infrastruktury Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz uzyskać akceptacje PZM-u

Wykonawcy, którzy do 12 listopada zgłoszą oferty, będą mieli czas na wykonanie dokumentacji projektowej do 28 lutego 2020 roku. Przypominamy również, że w Wieloletniej Prognozie Finansowej miasta Rzeszowa zawarto informacje o realizacji projektu pt. „przebudowa stadionu miejskiego w Rzeszowie – etap II”, który ma kosztować miasto 100 mln zł (okres realizacji od 2024 do 2028 roku). Projekt wiąże się m.in. z wykonaniem robót budowlanych związanych z budową trybun wokół stadionu wraz z infrastrukturą zewnętrzną.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rushmoore pierwszym dystryktem przyjętym do grona miast partnerskich Rzeszowa

RZESZÓW. Dystrykt Rushmoore podobnie jak Rzeszów opiera się w dużej mierze na przemyśle lotniczym

Rzeszów

Nowy mural na budynku MPWiK. Autor informuje, że zmieni się prawdopodobnie pierwotna koncepcja

RZESZÓW. Warto dodać, że motywem przewodnim wszystkim prac ma być woda.

Rzeszów

Przy Galerii Rzeszów powstanie winda zewnętrzna

RZESZÓW. Radni bez szerszej dyskusji zaakceptowali projekt uchwały.

Rzeszów

Walka o wolność artystyczną w Teatrze Maska trwa. Ratusz wydał oświadczenie

RZESZÓW. Pomiędzy Teatrem Maska oraz Ratuszem trwa konflikt o spektakl #chybanieja. 

Rzeszów

Środki z Ministerstwa na remont hali Podpromie dla Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki

RZESZÓW. Termin realizacji Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego wyznaczono do 2021 roku.

Rzeszów

Ostatnie dni rejestracji do konkursu "web.Master podkarpacki"

Organizatorzy zapraszają do udziału uczniów szkół podstawowych, oddziałów gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych. Zgłoszenia przyjmowane są do 1 marca.

Rzeszów

XI Targi Pracy WorkExpo

RZESZÓW. Targi odbędą się w dniach 5-6 marca w G2A ARENA.

Rzeszów

Pijany kierowca tira z Rzeszowa stracił panowanie nad pojazdem

PODKARPACIE. Do zdarzenia doszło w poniedziałek na drodze wojewódzkiej nr 992 w miejscowości Łężyny.

Reklama