Rzeszów - Poniedziałek, 19.05.2025
Reklama

Część ul. Mickiewicza tylko dla pieszych i rowerzystów

Dodano:

fot. Materiały prasowe Urzędu Miasta Rzeszowa
fot. Materiały prasowe Urzędu Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Na kilkudziesięciometrowym odcinku ul. Mickiewicza wprowadzono zakaz ruchu samochodów.

Pełniący funkcję prezydenta Rzeszowa Marek Bajdak, podjął decyzję o wprowadzeniu na części ulicy Mickiewicza strefy dedykowanej dla pieszych i rowerzystów. Chodzi o fragment drogi od skrzyżowania z ul. Joselewicza do Rynku.

„O wprowadzenie takiej zmiany wnioskowali mieszkańcy oraz restauratorzy prowadzący działalność przy ul. Mickiewicza.” – informuje Artur Gernand z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

Miejski Zarząd Dróg zmienił już oznakowanie na ww. ulicy. Wcześniej z tego odcinka drogi mogły korzystać także samochody dowożące towar do sklepów i restauracji znajdujących się na Rynku.

O potrzebie ograniczenia ruchu pojazdów w centrum miasta wspominał ostatnio Konrad Fijołek, kandydat na prezydenta Rzeszowa, przy okazji prezentacji projektu pn. „Nowe Centrum Rzeszowa”.

Projekt zakłada, m.in. wprowadzenie tzw. stref „woonerf”, czyli przestrzeni bardziej dostępnych dla mieszkańców. W Rzeszowie pierwszy woonerf miałby pojawić się właśnie na ul. Mickiewicza. Fijołek zaapelował wówczas do pełniącego obowiązki prezydenta Rzeszowa, Marka Bajdaka, aby chociaż pilotażowo wdrożył te idee na ulicy Mickiewicza.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Możliwe burze z gradem i silny wiatr, m.in. w Rzeszowie

RZESZÓW. Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu do 40 mm oraz porywami wiatru do 100km/h, lokalnie do 115 km/h

Rzeszów

Czy w Rzeszowie zniknie Straż Miejska? Znamy stanowisko prezydenta miasta

RZESZÓW. „Bez nich miasto byłoby dużo brzydsze” – wyjaśniał prezydent.

Rzeszów

Lato w mieście, czyli jak przyjemnie spędzić wakacje w Rzeszowie

RZESZÓW. Lista atrakcji, jakie czekają na mieszkańców Rzeszowa w trakcie wakacji.

Rzeszów

Śmiertelny wypadek na ul. Krakowskiej. Wypadli z koziołkującego mercedesa

RZESZÓW. W wyniku zdarzenia jeden z mężczyzn zginął na miejscu, a dwóch zostało rannych.

Rzeszów

Aktorzy „Siemaszki” zwycięzcami Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej

RZESZÓW.Do Oksany Czerkaszyny powędrowała nagroda indywidualna dla najlepszej aktorki.

Reklama