Rzeszów - Czwartek, 18.12.2025
Reklama

Delegacja z Korei Południowej odwiedziła Politechnikę Rzeszowską

Dodano: 02.12.2019 r.

fot. Politechnika Rzeszowska
fot. Politechnika Rzeszowska
RZESZÓW. Delegacja z Sacheon przebywała w Rzeszowie do 29 listopada. Przedstawiciele koreańskiego miasta spotkali się m.in. z władzami miasta oraz gościli na Politechnice Rzeszowskiej.

W spotkaniu na Politechnice Rzeszowskiej wzięli udział przedstawiciele delegacji koreańskiej, m.in.: Choi Jae Won - wiceprezydent  Sacheon, Her Hae Youn - kierownik wydziału przemysłu lotniczego, Jeong Dae Woong - dyrektor wydziału kultury i sportu, Choe Hyeong Ju - dyrektor wydziału promocji turystyki oraz Ji Yeun Ok - dyrektor z biura planowania i budżetu.

W prezentacji o uczelni podkreślono znaczenie przemysłu lotniczego dla naszego regionu i uczelni oraz możliwości współpracy jakie daje program Erasmus+ przyszłemu partnerstwu z instytucjami szkolnictwa wyższego z Sacheon w zakresie mobilności kadry i studentów. Przypomnijmy zarazem, że już wcześniej delegacja z Korei Południowej spotkała się z władzami miasta w ratuszu.

„Biorąc pod uwagę dynamiczny rozwój firm koreańskich zwłaszcza w branży technicznej, postrzegamy przedstawicieli firm przemysłu lotniczego z tej części świata jako potencjalnych partnerów do współpracy również w obszarze edukacji. Strona koreańska jest zainteresowana współpracą w zakresie kształcenia kadry inżynierskiej dla branży lotniczej” – podkreślał prof. dr hab. Grzegorz Ostasz, prorektor ds. współpracy międzynarodowej.
Reklama
Koreańczycy rozmawiali z władzami uczelni i Wydziału Promocji i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Rzeszowa o wymianie studentów, a także o kształceniu kadr dla sektora lotniczego. Prof. dr hab. Grzegorz Ostasz, prorektor ds. współpracy międzynarodowej Politechniki Rzeszowskiej zaproponował ścieżki kształcenia oraz współpracę w ramach projektu Erasmus z krajami pozaeuropejskimi, jako początek długofalowej współpracy z tym rejonem Korei Południowej.

Samsung Inkubator wraz z Politechniką Rzeszowską i Doliną Lotniczą pomagają stawiać pierwsze biznesowe kroki polskim start-upom zajmującym się rozwiązaniami z zakresu Internetu i przemysłu 4.0. W ubiegłym roku Politechnika gościła delegację z Gyeongsang National University, która wraz z przedstawicielami Korea Business Center Warsaw  podpisała umowę o współpracy naukowo- badawczej i rozwijaniu wspólnych projektów.

Źródło: Politechnika Rzeszowska
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

"Czarny Bez" z Rzeszowa powalczy o tytuł Europejskiego Drzewa Roku 2020

RZESZÓW. Z tej okazji do Rzeszowa przyjedzie Rob McBride – miłośnik drzew, reporter BBC i ambasador Konkursu Europejskie Drzewo Roku.

Rzeszów

Na prywatnej posesji w Rzeszowie ujawniono krajankę tytoniową o wartość 63 tys. zł

RZESZÓW.  Pomieszczeniach budynku strażnicy graniczni ujawnili 8 worków wypełnionych nielegalną krajanką tytoniową.

Rzeszów

Zmiana rozkładów jazdy dwóch linii komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Nowe rozkłady obowiązywać będą od 3 lutego 2020 r. 

Rzeszów

Piesi potrąceni na pasach. Wszyscy trafili do szpitala

RZESZÓW. Potrącenia miały miejsce na ul. Warszawskiej, ul. Leszka Czarnego oraz na ul. Lwowskiej. 

Rzeszów

Z Rzeszowa do Tunezji. Nowy kierunek czarterowy

Rzeszów. Nowe połączenie rusza 11 czerwca.

Rzeszów

Trwa kompletowanie dokumentacji przed rozpoczęciem budowy mostu łączącego Rzeszów z Boguchwałą

RZESZÓW. Projekt zakłada budowę mostu oraz sieci połączeń drogowych.

Rzeszów

W lutym rozpoczną się konsultacje ws. zmiany granic

RZESZÓW. Konsultacje będą trwały do 21 lutego 2020 r.

Rzeszów

Sprawą nastolatków, którzy strzelali do księży, zajmie się Sąd Rodzinny

RZESZÓW. Zatrzymano  dwóch nastolatków, którzy w ubiegłym tygodniu strzelali do księży podczas wizyty duszpasterskiej. 

Reklama