Rzeszów - Środa, 10.09.2025
Reklama

Dezynfekcja sieci wodociągowej w Rzeszowie przebiegła zgodnie z planem

Dodano: 29.08.2023 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. W miniony weekend Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji przeprowadziło dezynfekcje i płukanie rzeszowskich wodociągów. Raport przedstawiony podczas poniedziałkowego posiedzenia Sztabu Kryzysowego w ratuszu potwierdził, że w punktach pomiaru zanotowano odpowiednio zwiększone dawki chloru.

Dezynfekcja sieci wodociągowej rozpoczęła się w sobotę, 26 sierpnia. Tego dnia MPWiK zwiększyło dawkę chloru, jaka występuje w wodzie. Dzień później, w niedzielę 27 sierpnia nastąpiło płukanie. Badanie sieci wykazało, że chlor dotarł do każdej części wodociągowej sieci. W związku z tym, że zapach chloru w wodzie może utrzymywać się jeszcze do połowy tego tygodnia, zalecane jest przez najbliższe kilka dni spożywanie wody po przygotowaniu. 

W poniedziałek Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny opublikował komunikat dotyczący wyników badań pierwszych próbek wody pobranych w dniu 18 sierpnia 2023r. Przedstawiono wyniki badań 9 próbek (na 111 pobranych na terenie Rzeszowa i gmin sąsiednich).
Reklama
„Wyniki badań wykazały brak zanieczyszczenie bakteriami w 5 próbkach, w 2 próbkach wody ciepłej stwierdzono zanieczyszczenie na poziomie wysokim, 1 na poziomie średnim i w 1 próbce jedynie potwierdzono obecność. Woda pobrana w mieszkaniu nie wykazała obecności bakterii” – pisze w komunikacie Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny.

Przedstawiciel sanepidu poinformował, że „otrzymane wyniki, jak również informacje z wywiadów epidemiologicznych nie dają podstaw do określenia potencjonalnego źródła zakażenia”. O potwierdzeniu źródła zakażenia mogą zdecydować kolejne wyniki badań.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! na Politechnice Rzeszowskiej

RZESZÓW. 22 kwietnia 2021 r. na dedykowanej platformie Grip odbędzie się Dzień Otwarty organizowany w ramach akcji kierowany do licealistek z całej Polski

Rzeszów

Areszt dla 20-latka z Rzeszowa za posiadanie marihuany

RZESZÓW. Policjanci znaleźli przy 20-letnim mieszkańcu Rzeszowa blisko 200 gramów marihuany. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Rzeszów

W środę otwarcie pierwszego sklepu Aldi w Rzeszowie

RZESZÓW. Sklep w Rzeszowie będzie drugim Aldi na Podkarpaciu i 170 w Polsce. Z okazji otwarcia dla klientów przygotowano liczne promocje.

Rzeszów

Przy ul. Litewskiej powstanie nowy Środowiskowy Dom Samopomocy

RZESZÓW. Miasto ogłosiło już przetarg na roboty budowlane. Będzie to pierwsza tego typu placówka w Rzeszowie.

Rzeszów

Od września nowe połączenia z lotniska w Jasionce

​RZESZÓW. Samolotami linii Wizzair polecimy do Oslo i Londynu.

Rzeszów

Trwa rozbudowa systemu dynamicznego ważenia pojazdów w Rzeszowie

RZESZÓW. W Rzeszowie powstaną trzy nowe stacje preselekcyjnego ważenia pojazdów oraz specjalne parkingi do kontroli przeciążonych pojazdów. Koszt inwestycji to blisko 14,5 mln zł.

Rzeszów

Kolejna firma zainwestuje na Dworzysku

RZESZÓW. „Buty Jana” – to kolejna firma, która zainwestuje na terenie Parku Naukowo-Technologicznego „Rzeszów-Dworzysko”. Firma wybuduje magazyny o powierzchni 4 tys. m. kw. Wartość inwestycji to 12 mln zł.

Rzeszów

Miasto realizuje pomysły mieszkańców. W Rzeszowie powstanie, m.in. trzmielowisko i mural ekologiczny

RZESZÓW. Rozpoczęła się realizacja projektów zgłoszonych przez mieszkańców w ramach programu Rzeszów Startup Urban Akcelerator (RSUA). 

Reklama