Rzeszów - Czwartek, 19.06.2025
Reklama

Dni Otwarte Funduszy Europejskich. 12 maja "kołem" pojedziemy bezpłatnie

Dodano:

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. W piątek, 12 maja z okazji X edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich, autobusy rzeszowskiej komunikacji miejskiej na liniach 0A i 0B będą kursowały bezpłatnie. Tego dnia możliwe również będzie zwiedzanie Dworca Lokalnego.

Linia 0A i 0B to jedne z najpopularniejszych linii zarówno wśród mieszkańców jak i turystów. Do ich obsługi wykorzystywane są przede wszystkim ekologiczne autobusy elektryczne zakupione w ramach projektu „Rozwój systemu transportu publicznego w Rzeszowie”. Są to linie okrężne kursujące wokół centrum miasta. Obecnie swoje kursy rozpoczynają na Dworcu Lokalnym. W dzień roboczy realizowane jest na nich 70 kursów, w szczycie komunikacyjnym autobusy te odjeżdżają co 12 minut. Podczas kursów można podziwiać m.in. Zamek Lubomirskich, budynek Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego, zaporę wodną i zalew na rzece Wisłok, Stadion Miejski „Stal”, Ogrody Bernardyńskie. Bezpłatne przejazdy dla wszystkich podróżnych obowiązywać będą w dniu 12 maja br. przez całą dobę.

Dodatkowo w dniu 12 maja br. w godzinach 09:00 – 14:00 będzie można zwiedzić Dworzec Lokalny przy ul. Towarnickiego 7.  W specjalnie utworzonym punkcie informacyjno-promocyjnym pracownicy ZTM w Rzeszowie oraz Wydziału Pozyskiwania Funduszy Urzędu Miasta Rzeszowa, będą przekazywać informacje o środkach pozyskanych z Funduszy Europejskich, które znacząco wpłynęły na rozwój komunikacji miejskiej w Rzeszowie, a także o planach na najbliższe lata. Będzie również możliwość zobaczyć na co dzień niedostępną dla podróżnych część Dworca Lokalnego, jaką jest dyspozytornia. Zwiedzający poznają zasady organizacji pracy na dworcu, a także możliwości pozyskiwania energii przez panele fotowoltaiczne, w które został wyposażony Dworzec Lokalny. Dyspozytorzy zaprezentują również działanie systemów zarządzających Dworcem Lokalnym oraz monitoringiem. Przekazane zostaną informacje na temat działania systemów, które pozwalają na monitorowanie tras wszystkich autobusów czy kontrolowania informacji wyświetlanych na tablicach elektronicznych. Odwiedzający uzyskają również informację o zasadach działania znajdujących się nieopodal Dworca Lokalnego ładowarek szybkiego ładowania autobusów elektrycznych, sposobie ich ładowania oraz o samych autobusach elektrycznych jeżdżących po ulicach naszego miasta.
Reklama
Na odwiedzających czekają konkursy z nagrodami.




 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Stobiernej pijany kierowca tira wjechał w dwa samochody i uciekł

RZESZÓW. Trzy lata więzienia grozi kierowcy ciężarowej scanii, który będąc pod wpływem alkoholu, doprowadził do zderzenia z dwoma pojazdami, a następnie odjechał w miejsca zdarzenia.

Rzeszów

Jesienna zbiórka odpadów niebezpiecznych w Rzeszowie [HARMONOGRAM]

RZESZÓW. Samochody MPGK zaparkują w kilkunastu punktach miasta. Mieszkańcy będą mogli bezpłatnie oddać m.in. zużyte baterie, opakowania po farbach i lakierach, żarówki czy środki ochrony roślin.

Rzeszów

Policyjna eskorta rodzącej kobiety do szpitala w Rzeszowie

RZESZÓW. Policjanci z Sokołowa Małopolskiego podjęli niecodzienną interwencję. Eskortowali do rzeszowskiego szpitala rodząca kobietę. Dzięki pomocy funkcjonariuszy, przyszła mama szybko i bezpiecznie dotarła na miejsce.

Rzeszów

Mini-park na os. Pobitno otrzymał nazwę „Bielefeld”

RZESZÓW. „Ogród kieszonkowy Bielefeld” – tak oficjalnie nazywa się teraz mini park przy ul. Kurpiowskiej na rzeszowskim osiedlu Pobitno.

Pola Nadziei

Zasadzą żonkile, aby pomóc podopiecznym Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci

RZESZÓW. Już po raz piąty Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci bierze udział ogólnopolskiej inicjatywie „Pola Nadziei”. Inauguracja tegorocznej akcji odbędzie się 9 października w Parku Papieskim.

Rzeszów

Policjanci rozpoczęli pracę w nowym komisariacie na osiedlu Kotuli

RZESZÓW. Kilkanaście dni trwały prace związane z przeniesieniem się policjantów i pracowników cywilnych do nowego budynku Komisariatu Policji II w Rzeszowie przy ulicy Wołyńskiej 1.

Rzeszów

Przebudowywany odcinek ul. Załęskiej ma być gotowy jeszcze w tym miesiącu

RZESZÓW. Postępują prace przy przebudowie 700-metrowego fragmentu ul. Załęskiej w Rzeszowie. Inwestycja o wartości 6,2 mln zł ma być gotowa pod koniec października br.

Reklama