Rzeszów - Poniedziałek, 09.06.2025
Reklama

Dominika Kulaga z Rzeszowa Mistrzynią Polski w pływaniu

Dodano:

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
RZESZÓW. Dominika Kulaga, studentka psychologii Collegium Humanum w Rzeszowie, zdobyła złoty i brązowy medal podczas Akademickich Mistrzostw Polski w pływaniu.

Akademickie Mistrzostwa Polski w Pływaniu odbyły się w dniach 10-11.10.2020 r. w Lublinie. Rzeszowianka Dominika Kulaga reprezentująca klub uczelniany AZS Collegium Humanum w Rzeszowie w pierwszym dniu zawodów zdobyła tytuł Mistrza Polski i złoty medal na dystansie 50 m stylem grzbietowym (OPEN). W kolejnym dniu zawodów Dominika wywalczyła brązowy medal na dystansie 50 m stylem klasycznym (OPEN).

Ponadto rzeszowska zawodniczka zajęła pierwsze miejsce za najlepszy wynik spośród ponad 350 startów kobiet na tych zawodach oraz pierwsze miejsce w ww. stylach wśród zawodników uczelni niepublicznych. Startując jako jedyny zawodnik Collegium Humanum zapewniła swojej uczelni 17 miejsce w rankingu medalowym, pomimo konkurencji ponad 500 zawodników z 45 uczelni. Uzyskany czas w mistrzowskim starcie (28.54 sek.) wspaniale rokuje na przyszłość.

To nie pierwsze osiągnięcia sportowe zawodniczki z Rzeszowa. Dominika Kulaga wyczynowo trenuje pływanie, jest członkinią kadry narodowej młodzieżowców, brązową medalistką Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu 2019 i wielokrotną finalistką Mistrzostw Polski.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszowscy architekci wyróżnieni w międzynarodowym konkursie

RZESZÓW. Dr inż. arch. Magdalena Szpytma i dr inż. arch. Cezary Szpytma z Politechniki Rzeszowskiej zostali wyróżnieni w konkursie na projekt „Centrum Wiedzy Cognitarium” w Koszalinie.

Rzeszów

50 kamer internetowych dla rzeszowskich szkół

RZESZÓW. Dziesięć szkół podstawowych w Rzeszowie otrzyma kamery internetowe FullHD z wbudowanymi mikrofonami, które mają ułatwić naukę zdalną.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska podpisała umowę z Centrum Medycznym MEDYK

RZESZÓW. Od 1 grudnia br., na terenie uczelni zacznie działać przchodnia akademicka. 

Rzeszów

Na stacji Rzeszów Główny testują windy i ruchome schody. Wielka inwestycja na finiszu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Prace przy przebudowie stacji Rzeszów Główny idą szybciej niż zakładano.

Rzeszów

Tragiczny wypadek w Kamieniu. Nie żyje 85-letnia piesza

RZESZÓW. Po godz. 6:00 w Kamieniu doszło do potrącenia 85-letniej kobiety. Piesza zginęła na miejscu. Wprowadzono ruch wahadłowy.

Rzeszów

Dwoje mieszkańców Rzeszowa oszukanych metodą "na policjanta"

RZESZÓW. 80-letni mężczyzna i 61-letnia kobieta – mieszkańcy Rzeszowa -  padli ofiarą oszustów. Policjanci apelują o rozwagę.

Rzeszów

Obchody Święta Niepodległości w Rzeszowie

RZESZÓW. Ze względu na pandemię, obchody 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości będą miały skromniejszy charakter.

Rzeszów

W rejonie Lisiej Góry powstanie szalet miejski?

RZESZÓW. „W imieniu mieszkańców Rzeszowa, tak licznie wypoczywających na terenach rekreacyjnych w pobliżu Lisiej Góry, proszę o postawienie toalety kontenerowej” – interpeluje radna Miasta Rzeszowa, Danuta Solarz.

Reklama