Rzeszów - Niedziela, 18.05.2025
Reklama

Duża operacja budowlana na ul. Batorego. "Jest to drugie w historii Rzeszowa tak duże tego typu przedsięwzięcie"

Dodano:

fot. Bartosz Gubernat / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Bartosz Gubernat / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Przebudowa ul. Batorego w rejonie dworca kolejowego jest częścią największych trwających obecnie miejskich inwestycji drogowych. We właśnie ukończonym betonowaniu płyty dennej wiaduktu wzięło udział 16 betoniarek, pracujących bez przerwy przez ponad dobę.

Przebudowa układu kilkunastu ulic w rejonie dworca kolejowego, m.in. Batorego, Siemieńskiego, Styki i Śniadeckich, jest największą trwającą obecnie w Rzeszowie drogową inwestycją. Przedsięwzięcie o wartości ok. 50 mln zł, dofinansowane ze środków unijnych, ma zostać ukończone jesienią przyszłego roku.

W poniedziałek po południu rozpoczęła się potężna operacja – betonowanie płyty dennej wiaduktu w ciągu ul. Batorego. – Jest to drugie w historii Rzeszowa tak duże tego typu przedsięwzięcie. Większe zostało wykonane tylko przy okazji budowy mostu im. Mazowieckiego – podkreślają przedstawiciele firmy Strabag, wykonawcy przebudowy układu ulic. W operacji, która zakończyła się we wtorek wieczorem brało udział 16 betoniarek, pracujących w ruchu ciągłym. Do betonowania płyty dennej wiaduktu przy ul. Batorego zużytych zostało blisko 4 tys. ton betonu, a do samego zbrojenia płyty wykorzystano 170 ton stali.
Reklama
Płyta denna stanowi rozparcie murów oporowych wiaduktu wykonanego przez PKP. Zabezpiecza jednocześnie całą konstrukcję przed wyporem wody gruntowej. Zabetonowanie płyty stanowi pewnego rodzaju kamień milowy budowy. Jest to najgłębiej położony element konstrukcji wiaduktu, umożliwiający wykonanie kolejnych robót, m.in. murów oporowych na dojazdach i samych dojazdów pod wiadukt kolejowy.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

3 mln zł powędrowało do szpitala MSWiA W Rzeszowie

RZESZÓW. Umowę zawarto 14 sierpnia w szpitalu MSWiA w Rzeszowie.

Rzeszów

Uruchomiono sprzedaż biletów semestralnych i uczniowskich

RZESZÓW. Bilety semestralne uczniowskie będą dostępna w okresie od 1 września 2019 r. do 31 stycznia 2020 r.

Rzeszów

W rzeszowskim Oknie Życia Caritas znaleziono chłopczyka

RZESZÓW. Niemowlę znalazła siostra Dominika, kierownik Domu Samotnej Matki – nadała mu imię Jacek.

Rzeszów

Teatralna przerwa w Rzeszowa dobiega końca. 22 sierpnia do miasta przyjeżdżają artyści z Gruzji, Ukrainy i Litwy

RZESZÓW. Na mieszkańców Rzeszowa czeka 17 wydarzeń, w tym koncerty, spektakle oraz wernisaże.

Rzeszów

Jakie są najpopularniejsze marki samochodów na ulicach Rzeszowa?

RZESZÓW. Najczęściej właścicielami pojazdów rejestrowanych w Rzeszowie są mężczyźni, lubujący się w głównej mierze w samochodach typu hatchback. W głównej mierze rzeszowianie decydują się na zakup samochodów pochodzących z Polski.

Rzeszów

Gang sutenerów, schwytanych przez CBŚP w Rzeszowie, stanie przed Sądem

RZESZÓW, KRAKÓW. Dzięki działaniom funkcjonariuszy  Zarządu CBŚP w Rzeszowie w grudniu 2018 r. udało się rozbić tą przestępczą organizację i zatrzymać wszystkich jej członków.

Rzeszów

Park na Zalesiu będzie wyremontowany. Miasto ma projekt. Realizacja w przyszłym roku

RZESZÓW. Realizacja inwestycji możliwa będzie dopiero w przyszłym roku.

Rzeszów

Asseco Resovia rozpoczyna przygotowania przed sezonem 2019/2020

RZESZÓW. Dziesięciu siatkarzy Asseco Resovii spotkało się w poniedziałek. 

Reklama