Dwie nowe ulice w Rzeszowie: ul. ks. Andrzeja Rabija i ul. Jana Welca
Dodano: 28.08.2020 r.
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Na wtorkowej sesji Rady Miasta Rzeszowa, radni zaakceptowali projekty uchwał dotyczące nadania nazw dwóm rzeszowskim ulicom - ul. ks. Andrzeja Rabija, na osiedlu Krakowska-Południe oraz ul. Jana Welca na osiedlu Staromieście.
Rada Osiedla Krakowska-Południe wnioskowała o nadanie nazwy bocznej ulicy Solarza, tuż przy kościele parafialnym - ul. ks Andrzeja Rabija „w uznaniu zasług tego wspaniałego Kapłana oraz w związku z 35 rocznicą powstania na osiedlu Parafii Rzymskokatolickiej pw. Św. Rodziny.”
Z kolei Rada Osiedla Staromieście, chcąc upamiętnić Jana Welca, wyszła z propozycją nazwania jednej z ulic na terenie osiedla jego nazwiskiem. Ulica, o której mowa, biegnie od ul. Romana Krogulskiego w kierunku północno-wschodnim i wybudowana została już kilka lat temu, jednak do dzisiaj nie ma nazwy.
Podczas dyskusji poprzedzającej głosowanie nad projektem uchwały, radna Grażyna Szarama wyszła z pomysłem utworzenia ogrodu im. Jana Welca. Radny Stanisław Gołąb, który pełni jednocześnie funkcję przewodniczącego Rady Osiedla Staromieście poparł ten pomysł i zaprosił panią radną na najbliższe posiedzenie Rady, w celu ustalenia ewentualnej lokalizacji takiego ogrodu.
Obydwa pomysły nazw ulic zostały jednogłośnie zaakceptowane przez miejskich radnych.
RZESZÓW. Zarząd Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka poinformował, że wszystkie zaplanowane rejsy pasażerskie z podrzeszowskiego lotniska odbywają się bez zakłóceń.
RZESZÓW. Na skrzyżowaniu ulic: Witolda, Paderewskiego i Powstańców Śląskich powstanie rondo, które poprawi komunikację na osiedlu Słocina. Wkrótce ruszy przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej.
RZESZÓW. W środę, 16 marca przy ul. Langiewicza 15 uruchomiony został specjalny punkt Urzędu Miasta Rzeszowa, w którym uchodźcy z Ukrainy otrzymują m.in. numery PESEL. Punkt będzie działał przez wszystkie dni tygodnia,...
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz