Dwie nowe ulice w Rzeszowie: ul. ks. Andrzeja Rabija i ul. Jana Welca
Dodano: 28.08.2020 r.
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Na wtorkowej sesji Rady Miasta Rzeszowa, radni zaakceptowali projekty uchwał dotyczące nadania nazw dwóm rzeszowskim ulicom - ul. ks. Andrzeja Rabija, na osiedlu Krakowska-Południe oraz ul. Jana Welca na osiedlu Staromieście.
Rada Osiedla Krakowska-Południe wnioskowała o nadanie nazwy bocznej ulicy Solarza, tuż przy kościele parafialnym - ul. ks Andrzeja Rabija „w uznaniu zasług tego wspaniałego Kapłana oraz w związku z 35 rocznicą powstania na osiedlu Parafii Rzymskokatolickiej pw. Św. Rodziny.”
Z kolei Rada Osiedla Staromieście, chcąc upamiętnić Jana Welca, wyszła z propozycją nazwania jednej z ulic na terenie osiedla jego nazwiskiem. Ulica, o której mowa, biegnie od ul. Romana Krogulskiego w kierunku północno-wschodnim i wybudowana została już kilka lat temu, jednak do dzisiaj nie ma nazwy.
Podczas dyskusji poprzedzającej głosowanie nad projektem uchwały, radna Grażyna Szarama wyszła z pomysłem utworzenia ogrodu im. Jana Welca. Radny Stanisław Gołąb, który pełni jednocześnie funkcję przewodniczącego Rady Osiedla Staromieście poparł ten pomysł i zaprosił panią radną na najbliższe posiedzenie Rady, w celu ustalenia ewentualnej lokalizacji takiego ogrodu.
Obydwa pomysły nazw ulic zostały jednogłośnie zaakceptowane przez miejskich radnych.
RZESZÓW. Przy ulicy Hanasiewicza w Rzeszowie uruchomiono Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego i Monitoringu Miasta. Pracownicy centrum mają dostęp do obrazu z ponad tysiąca kamer.
RZESZÓW. Nowe psie parki w Rzeszowie mają powstać w rejonie ulic Ornej i Romana Krogulskiego na osiedlu Staromieście oraz przy ul. Lewakowskiego na osiedlu Krakowska Południe.
RZESZÓW. Od wtorku, 8 marca 2022 r. w budynku Collegium Securitatis WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej przy ul. Cegielnianej 14 działa Centrum Wolontariatu Polskiego Czerwonego Krzyża.
RZESZÓW. Miasto przygotowało szereg wydarzeń w związku z obchodami „Roku Ignacego Łukasiewicza”. Będą to m.in. wystawy, warsztaty i gra miejska poświęcona tej wybitnej postaci.
RZESZÓW. Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał 46-letni kierowca, który spowodował kolizję na rondzie im. Rodziny Ulmów. Dodatkowo mężczyzna miał zakaz prowadzenia pojazdów.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz