Rzeszów - Piątek, 19.12.2025
Reklama

Dwie nowe zielone atrakcje w Rzeszowie. Powstanie ogród motyli i łąka krokusowa

Dodano: 05.06.2024 r. / Redakcja

RZESZÓW. Ogród motyli na rzeszowskich Bulwarach i łąka krokusowa przy Placu Cichociemnych – to dwie nowe zielone atrakcje w Rzeszowie, które sfinansowane zostaną z „Zielonego Funduszu dla Rzeszowa”.

Ogród motyli powstanie w sąsiedztwie łąki kwietnej i trzmielowiska na rzeszowskich Bulwarach. To teren znajdujący się niedaleko zejścia z kładki łączącej Bulwary z Nowym Miastem.

Posadzone zostaną tu przyciągające motyle rośliny. Będą to m.in. astry, budleje, jeżówki, kocimiętki, szałwie i lawendy. Pojawią się również domki dla motyli.

- Ogród gotowy będzie do końca czerwca tego roku. Podpisana została już umowa z wykonawcą – firmą MarkFlor z Krakowa. Ta firma wykona także drugą zieloną atrakcję w Rzeszowie – stworzy łąkę krokusową na zieleńcu przy Placu Ciechociemnych – informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Obydwie zielone atrakcje zostaną sfinansowane z pieniędzy zewnętrznych, które na „Zielony Fundusz dla Rzeszowa” wpłaciła spółka InPost. Koszt ich wykonania to 96 tys. zł.



Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ile mandatów za spalanie śmieci wystawiono w 2019 roku w Rzeszowie?

RZESZÓW. W 2019 roku licznik mandatów zatrzymał się na czterech przypadkach.

Rzeszów

Znamy wykonawców zainteresowanych remontem kładki nad al. J. Piłsudskiego

RZESZÓW. Ratusz na remont kładki zarezerwował w budżecie miasta 128 tys. zł.

Rzeszów

Powstała pierwsza Rada Uniwersytetu Rzeszowskiego. W jej skład wchodzi siedmiu członków

RZESZÓW. Przewodniczącym Rady Uczelni I kadencji został Wit Karol Wojtowicz.

Rzeszów

Przy ul. Warszawskiej powstaną ekrany dźwiękochłonne? Ratusz: nie ma jeszcze decyzji

RZESZÓW. O podjęcie inwestycji zwrócił się radny PiS, Marcin Fijołek.

Rzeszów

21 kilogramów narkotyków i 12 podejrzanych w rękach CBŚP z Rzeszowa

RZESZÓW. Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec 11 podejrzanych tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

Reklama