Rzeszów - Czwartek, 25.12.2025
Reklama

Ekologiczne wiaty rowerowe stanęły przy jednej z rzeszowskich szkół

Dodano: 03.01.2022 r.

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Obok szkoły podstawowej nr 18 przy ul. Błogosławionej Karoliny w Rzeszowie, powstały dwie nowoczesne, ekologiczne wiaty rowerowe. Wyposażono je w 48 miejsc na rowery oraz dodatkową powierzchnię na hulajnogi.

- Chcę, aby Rzeszów był miastem nowoczesnym i ekologicznym, prawdziwym Smart City. Dlatego będziemy inwestować między innymi w drogi i parkingi dla rowerów. Mam nadzieję, że dzięki temu jak najwięcej mieszkańców zrezygnuje z jazdy samochodem, na rzecz ekologicznych form transportu. Liczę, że także te dwie nowe wiaty będą codziennie pełne rowerów i hulajnóg – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Do wybudowania wiat przy SP 18 wykorzystano system modułowy, dzięki czemu w przyszłości będzie można je łatwo rozbudować. Stalowe elementy, z których wykonano wiaty, są odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Pod dachem jest łącznie 48 miejsc na rowery oraz dodatkowa powierzchnia na hulajnogi.

Wewnętrzne oświetlenie wyposażono w czujniki zmierzchu i ruchu, dzięki czemu po zmroku światło włącza się automatycznie, kiedy do środka wchodzi człowiek. Na dachu zamontowano panele fotowoltaiczne, dzięki czemu wiaty nie wymagają przyłączenia do sieci energetycznej.

Budowa wiat zajęła dwa tygodnie. Ich koszt to 156 tys. zł.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Świetlica dla uchodźców z Ukrainy w WSIiZ kontynuuje działalność

RZESZÓW. W tym tygodniu dzieci oraz ich opiekunowie z Ukrainy również będą mogli skorzystać z oferty przygotowanej przez Wyższa Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie w ramach świetlicy „Przyjdź i odpocznij”.

Rzeszów

Apteka całodobowa na dworcu PKP zawiesza działalność

RZESZÓW. Od poniedziałku (14.03) nieczynna będzie apteka całodobowa na Placu Dworcowym 1 w Rzeszowie.

Rzeszów

W Rzeszowie powstało nowe centrum monitoringu

RZESZÓW. Przy ulicy Hanasiewicza w Rzeszowie uruchomiono Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego i Monitoringu Miasta. Pracownicy centrum mają dostęp do obrazu z ponad tysiąca kamer.

Rzeszów

Powstaną kolejne parki dla psów w Rzeszowie

RZESZÓW. Nowe psie parki w Rzeszowie mają powstać w rejonie ulic Ornej i  Romana Krogulskiego na osiedlu Staromieście oraz przy ul. Lewakowskiego na osiedlu Krakowska Południe.

Rzeszów

Rusza pierwszy etap budowy Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego

RZESZÓW. W przyszłym tygodniu rozpocznie się pierwszy etap budowy Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. 

Rzeszów

W WSPiA powstało Centrum Wolontariatu PCK

RZESZÓW. Od wtorku, 8 marca 2022 r. w budynku Collegium Securitatis WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej przy ul. Cegielnianej 14 działa Centrum Wolontariatu Polskiego Czerwonego Krzyża.

Rzeszów

Rok Ignacego Łukasiewicza. Ponad 40 wydarzeń w Rzeszowie

RZESZÓW. Miasto przygotowało szereg wydarzeń w związku z obchodami „Roku Ignacego Łukasiewicza”. Będą to m.in. wystawy, warsztaty i gra miejska poświęcona tej wybitnej postaci.

Rzeszów

Filie RDK przyjmujące dary będą zamknięte w niedziele

RZESZÓW. Wszystkie filie RDK, do których można przynosić dary dla uchodźców nie będą czynne w niedziele.

Reklama