Rzeszów - Poniedziałek, 19.05.2025
Reklama

Empik wprowadził "Ciche godziny" dla klientów z autyzmem

Dodano:

fot. Materiały prasowe Empik
fot. Materiały prasowe Empik
Od 23 września we wszystkich salonach Empik, w wybrane dni obowiązują tzw. „Ciche godziny”. To ukłon w stronę klientów w spektrum autyzmu. Partnerem tej inicjatywy jest Fundacja JiM. Autyzm Help, działająca na rzecz pomocy dla osób w spektrum autyzmu.

„Ciche godziny” obowiązują we wtorki (11:00-13:00) i w czwartki (19:00-21:00). W tych godzinach w sklepach wyciszona jest muzyka oraz komunikaty w systemie nagłośnieniowym. Ponadto osoby w spektrum autyzmu oraz ich opiekunowie po zgłoszeniu się do doradcy klienta, będą obsługiwani poza kolejnością.

Wyciszona muzyka i komunikaty głosowe w salonach to również udogodnienie dla dzieci cierpiących między innymi na zaburzenia w zakresie integracji sensorycznej, dla których nadmierny hałas może być niezwykle stresujący, a także dla osób wrażliwych na nadmiar bodźców.
Reklama
„Empik, wprowadzając Ciche Godziny we współpracy z Fundacją JiM - Autyzm Help, chce nie tylko wspierać osoby w spektrum autyzmu i ich rodziny, ale również budować społeczną świadomość na temat trudności, z którymi każdego dnia muszą mierzyć się osoby z ASD (autism spectrum disorder).” – czytamy w komunikacie prasowym marki.

W Rzeszowie działają cztery salony Empik: w Galerii Rzeszów, w Outlet Graffica, w Millenium Hall oraz otwarty po kilkuletniej przerwie w sierpniu br. sklep w C.H. Plaza.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Przebudowa dworca PKP. Prace są mocno zaawansowane [FOTO]

RZESZÓW. PKP PLK planuje w styczniu 2020 roku oddać do eksploatacji tor 1 i 3 wraz z pozostałą częścią peronu nr 1 i nr 2.

Rzeszów

Budynek Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Rejtana zmieni całkowicie swoje oblicze

RZESZÓW. Szacowany koszt inwestycji wyniesie około 16 mln zł.

Rzeszów

Kolarstwo powróci do Rzeszowa. Odbędzie się Orlen Wyścig Narodowy 2020

RZESZÓW. Zawody odbędą się 29-30 sierpnia i będą finałową imprezą cyklu UCI Nations Cup U23.

Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów z pierwszym zwycięstwem w sezonie

RZESZÓW. MVP spotkania został Nicholas Hoag.

Rzeszów

Bezpłatna mammografia w Rzeszowie. Za wykonane badanie będą atrakcyjne nagrody

RZESZÓW. Bezpłatne badania mammograficzne rozpoczęły się w październiku i potrwają przez najbliższy rok. 

Rzeszów

7. PKO Bieg Niepodległości już w najbliższy poniedziałek. Będą utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Trasa została wytyczona ulicami miasta. Część z nich zostanie zamknięta, co może spowodować czasowe utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Wiemy, ile zebrano podczas tegorocznej kwesty. Środki trafią m.in. do schroniska kobiet w Racławówce

RZESZÓW. W kweście organizowanej przez Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta w Rzeszowie udało się zebrać ponad 160 tys. zł.

Rzeszów

Wypadek na ul. Krakowskiej i Dąbrowskiego. Jeden z uczestników jest w ciężkim stanie

RZESZÓW. Aktualnie brak utrudnień. Ruch na obu ulicach odbywa się normalnie.

Reklama