Rzeszów - Niedziela, 01.06.2025
Reklama

Ewa Leniart: Rzeszowski Park Centralny może powstać dzięki środkom unijnym

Dodano:

fot. Biuro Prasowe KWW Ewy Leniart "Wspólny Dom Rzeszów"
fot. Biuro Prasowe KWW Ewy Leniart "Wspólny Dom Rzeszów"
RZESZÓW. Kandydatka na prezydenta Rzeszowa, Ewa Leniart przedstawiła pomysł na sfinansowanie budowy Rzeszowskiego Parku Centralnego.
 
Podczas wspólnej konferencji prasowej zorganizowanej na rzeszowskich bulwarach, dr Ewa Leniart wraz z wiceministrem funduszy i polityki regionalnej Waldemarem Budą mówili o możliwości pozyskania środków unijnych, których dysponentem jest MFiPR, na budowę Parku Centralnego w Rzeszowie.
 
„Prowadzę intensywne rozmowy, by to ważne dla Rzeszowian przedsięwzięcie zostało uwzględnione w rządowych planach rozwojowych” - powiedziała Ewa Leniart. Kandydatka komitetu wyborczego Wspólny Dom Rzeszów zapewniła, że jako prezydent Rzeszowa będzie dążyć do jak najszybszej realizacji Parku Centralnego.
 
Zdaniem Waldemara Budy, koncepcja utworzenia Rzeszowskiego Parku Centralnego wpisuje się w założenia programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat i Środowisko (FEnIKS), którego budżet to aż 25 miliardów euro. Jednym z obszarów wsparcia  programu jest rozwój w miastach terenów zielonych.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Uwaga kierowcy! W piątek utrudnienia w ruchu w rejonie mostu Karpackiego

RZESZÓW. Kolejne utrudnienia w związku z budową kładek rowerowych w Rzeszowie. Tym razem wyłączony zostanie pas ruchu w rejonie mostu Karpackiego.

Rzeszów

Konrad Fijołek przedstawił wizję "Nowego Centrum Rzeszowa"

RZESZÓW. "Chciałbym zapowiedzieć całkiem nowe podejście do centrum Rzeszowa" - mówił Konrad Fijołek podczas środowej konferencji prasowej.

Rzeszów

Na lotnisku w Jasionce stanie urządzenie do wykrywania koronawirusa

RZESZÓW. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka jako pierwsze lotnisko regionalne przetestuje innowacyjną technologię wykrywania zakażeń wirusem SARS-CoV-2.

Rzeszów

Uwaga kierowcy! W czwartek utrudnienia w ruchu na moście Narutowicza

RZESZÓW. W związku z pracami przy budowie kładki rowerowej na moście Narutowicza, w czwartek (13 maja) wystąpią tam utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Nowy kierunek studiów na Politechnice Rzeszowskiej

RZESZÓW. Od nowego roku akademickiego na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej zostaną uruchomione studia inżynierskie na kierunku elektromobilność.

Rzeszów

Ukradł lichtarz z kościoła farnego. Został złapany przez wiernych

RZESZÓW. 38-letni mężczyzna ukradł lichtarz z ołtarza w kościele farnym. Podczas próby ucieczki, złodziej został ujęty przez wiernych. Okazało się, że był pijany – miał ponad 2,6 promila. Dziś usłyszy zarzuty.

Rzeszów

Wykładowca WSIiZ o kolonizacji Marsa w prestiżowym czasopiśmie naukowym "Science"

RZESZÓW. Tekst „The biologically optimized spacefarer” powstał na zaproszenie redakcji magazynu.

Rzeszów

"A[u]kcja Trzy Serca". Studenci Politechniki Rzeszowskiej zbierają na pomoc dla Milenki

RZESZÓW. Już po raz szósty studenci z Politechniki Rzeszowskiej organizują aukcję charytatywną na rzecz chorego dziecka. Tym razem pomocy potrzebuje Milenka, która zmaga się wieloma chorobami.

Reklama