Rzeszów - Czwartek, 21.08.2025
Reklama

Finał loterii meldunkowej "Rzeszów to My"

Dodano:

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Kolejni nowi mieszkańcy Rzeszowa odebrali nagrody w loterii meldunkowej „Rzeszów to My”.  Nagrodę główną, samochód marki Hyundai, zdobyła Pani Agnieszka Prucyk, mieszkająca wcześniej w Pruchniku.

We wtorek, na rzeszowskim Rynku odbył się finał loterii meldunkowej „Rzeszów to My”. Wręczono nagrodę główną oraz ostatnie nagrody rzeczowe rozlosowane 19 stycznia, w czwartym losowaniu dodatkowym.

Nagrodę I stopnia (laptop) otrzymał Paweł Piędel, który mieszkał wcześniej w Jeżowem. Nagrodę II stopnia (hulajnoga) wylosował Kostiantyn Kolomak, który przeprowadził się do Rzeszowa ze Lwowa, natomiast nagrodę III stopnia (smartwatch) zdobyła Katarzyna Surowiec z Palikówki.

Samochód Hyundai i20 wylosowała pani Agnieszka Prucyk, która do Rzeszowa przeprowadziła się z Pruchnika. – Już od jakiegoś czasu jestem związana z Rzeszowem. Tutaj studiowałam i po ślubie z mężem postanowiliśmy, że tutaj chcemy mieszkać – mówi zdobywczyni głównej nagrody.

– To najprzyjemniejszy moment loterii – wręczanie nagród, tym bardziej, że dzisiaj oddajemy nagrodę główną - auto. Planujemy kolejne loterie. Bardzo się cieszymy z ich dużej popularności. Nagrodę główną wylosowaliśmy 19 stycznia w rocznicę lokacji miasta. Cieszę się, że osoby nagrodzone stały się mieszkańcami miasta – mówi Kamil Czyż, dyrektor Wydziału Marki Miasta, Współpracy Gospodarczej i Turystyki.

Loteria meldunkowa „Rzeszów to My” skierowana była do nowych mieszkańców Rzeszowa, którzy zameldowali się w mieście do końca 2021 r. Jej zadaniem było zachęcenie rzeszowian do oficjalnego zameldowania się w mieście, pielęgnowanie relacji z mieszkańcami, nagradzanie za lojalne, realne wsparcie (mieszkańcy formalnie odprowadzają np. podatki), a także pokazanie walorów nowoczesnego miasta.
Reklama
W całej loterii do wygrania były: 4 laptopy, 4 hulajnogi elektryczne, 4 smartwatche oraz samochód osobowy Hyundai i20. Wartość całej puli nagród w loterii wyniosła ponad 105 tysięcy złotych.

– Opłaca się w Rzeszowie zameldować się. Nie tylko dlatego, że można wygrać te wspaniałe nagrody, ale też dlatego, że z tym wiąże się wiele korzyści. Dzięki temu, że mieszkańcy meldują się w miejscu, gdzie mieszkają, my otrzymujemy udział w podatkach i możemy sfinansować nie tyko takie nagrody, ale przede wszystkim drogi, szkoły, przedszkola, to wszystko co służy nam, aby jakość życia w naszym mieście się podwyższała. Dzięki temu wszyscy jesteśmy bogatsi, bo możemy te podatki w miasto inwestować. Rzeszów jest miastem otwartym, rozwojowym, są tu duże możliwości znalezienia pracy. Jeśli chcemy, aby oferował jeszcze lepsze usługi sportowe, kulturalne, to właśnie rozliczajmy się tutaj, bo w tym celu potrzebujemy tych podatków. Aby to podkreślić, organizujemy loterie. Zachęcamy w ten sposób do meldowania w mieście – mówił podczas rozdania nagród Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

UR o petycji w sprawie eksperymentów na zwierzętach: „ma niewiele wspólnego z rzeczywistością”

RZESZÓW. Zwierzęta, na których przeprowadzane będą eksperymenty nie mogą odczuwać stresu.

Rzeszów

Waldemar Szumny trzecim wiceprzewodniczącym Rady Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Podczas IV sesji Rady Miasta zdecydowała się na wybór trzeciego wiceprzewodniczącego rady. Został nim radny Prawa i Sprawiedliwości, Waldemar Szumny.

Rzeszów

10 autobusów elektrycznych lada dzień wyjedzie na ulice Rzeszowa

RZESZÓW. Autobusy będa obsługiwać linie 0A i 0B.

Rzeszów

Palił marihuanę prowadząc samochód. Na ul. Rejtana mężczyznę zauważył policjant

RZESZÓW. Do tej nietypowej interwencji doszło w poniedziałek ok. godz. 12.30.

Rzeszów

Chcą przenieść Dzwon Niepodległości na Plac Farny

RZESZÓW. Podczas wtorkowej sesji Rady Miasta, radni Prawa i Sprawiedliwości zaprezentowali wniosek jaki na ich ręce złożył Związek Strzelecki "Strzelec".

Rzeszów

Zatrzymano kuriera, który okradał zamówione przez siebie przesyłki

RZESZÓW. Z przesyłek wyjmował zegarki, a przesyłkę, po przepakowaniu, zwracał jako nieodebraną.

Rzeszów

Prof. Shimon Redlich doktorem honoris causa Uniwersytetu Rzeszowskiego

RZESZÓW. Prof. Shimon Redlich, to izraelski historyk i publicysta. Urodził się w Brzeżanach.

Reklama