Rzeszów - Piątek, 21.11.2025
Reklama

FOTO. Strajk rolników w Rzeszowie. Utrudnienia na obwodnicy

Dodano: 21.10.2020 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Dziś kolejny raz rolnicy protestują w całym kraju przeciwko tzw. „Piątce Kaczyńskiego”. Od rana traktory wjeżdżają do Rzeszowa. O godz. 11:00 protestujący rolnicy zgromadzą się przed Urzędem Wojewódzkim.

„W środę do Rzeszowa zjeżdżają się ciągnikami rolnicy z całego Podkarpacia żeby zaprotestować przeciwko likwidacji ich branży.” – zapowiadał kilka dni temu na swoim profilu Tomasz Buczek, pełnomocnik Ruchu Narodowego na Podkarpaciu i działacz Konfederacji, jeden z organizatorów protestu na Podkarpaciu. Dziś rano poinformował, że do Rzeszowa z całego województwa wjeżdża ponad 100 pojazdów rolniczych.

Utrudnienia drogowe w stolicy Podkarpacia wystąpiły się już przed godz. 8:00. Ciągniki jeżdżą trasą od ronda Kuronia, przez obwodnicę, aż do skrzyżowania w rejonie hipermarketu E. Leclerc. Jak informuje rzeszowska Policja - nie ma blokad, drogi są przejezdne, są utrudnienia, ruchem sterują policjanci.
Reklama
O godz. 11:00 protestujący rolnicy zgromadzą się pod siedzibą Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie.

Poniżej lista miejsc w województwie podkarpackim, w których można spodziewać się utrudnień.

- powiat: Strzyżowski (Czudec)
- powiat Jasło
- powiat Dębicki
- powiat kolbuszowski
- powiat Mielecki
- powiat Strzyżowski
- powiat Rzeszów 97
- droga krajowa 7
- Krosno DK19 Piastowe-Rzeszow

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Podkarpacka Kolej Aglomeracyjna. Ruszyły połączenia z Rzeszowa do Kolbuszowej

RZESZÓW. 3 stycznia br. zainaugurowano połączenia kolejowe na trasie Rzeszów – Kolbuszowa w ramach Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej.

Rzeszów

Śmiertelny wypadek w Rudnej Małej. Kierowca osobówki zderzył się z sarną

RZESZÓW. Do tragicznego wypadku doszło wczoraj na drodze krajowej nr 9 w Rudnej Małej. Kierowca volvo nie przeżył zderzenia z sarną, którą wcześniej potrącił funkcjonariusz ITD.

Rzeszów

Szpital "na górce" wznawia porody rodzinne

RZESZÓW. Kliniczny Szpital Wojewódzki Nr 2 przy ul. Lwowskiej od 1 stycznia 2022 r. przywraca porody rodzinne. 

Rzeszów

Pierwsi kierowcy w Rzeszowie ukarani wyższymi mandatami

RZESZÓW. W niedzielę, rzeszowscy policjanci ukarali mandatami w wysokości 1500 zł trzech kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 51 km/h.

Rzeszów

Buspas na al. Sikorskiego będzie zlikwidowany

RZESZÓW. Już wkrótce zlikwidowany zostanie buspas na al. Sikorskiego, prowadzący od al. Powstańców Warszawy w kierunku Tyczyna.

Rzeszów

MZBM Rzeszów włącza się w akcję "Wspólnie przeciwko oszustom"

RZESZÓW. Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych przyłączył się do akcji zorganizowanej przez Konrada Fijołka, prezydenta Rzeszowa i Komendę Miejską Policji w Rzeszowie.

Rzeszów

Ekologiczne wiaty rowerowe stanęły przy jednej z rzeszowskich szkół

RZESZÓW. Obok szkoły podstawowej nr 18 przy ul. Błogosławionej Karoliny w Rzeszowie, powstały dwie nowoczesne, ekologiczne wiaty rowerowe. Wyposażono je w 48 miejsc na rowery oraz dodatkową powierzchnię na hulajnogi.

Rzeszów

Pod Rzeszowem powstaje duży ośrodek sportowy

RZESZÓW. W Świlczy powstaje Centrum Sportowe „Wzorcownia Ruchu”. Obiekt buduje firma Moris Polska. Ośrodek stanie na działce o powierzchni 1,73 ha. 

Reklama