Rzeszów - Poniedziałek, 23.06.2025
Reklama

Giełda pracy dla osób z niepełnosprawnościami

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Fundacja Aktywizacji Zawodowej osób Niepełnosprawnych FAZON oraz Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych POPON zapraszają na Giełdę Pracy dla Osób z Niepełnosprawnościami.

3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Tego dnia na całym świecie odbywają się uroczystości, których celem jest promowanie praw osób niepełnosprawnych i działań na rzecz pełnej ich realizacji. Z tej okazji w Rzeszowie odbędzie się Giełda Pracy dla osób z niepełnosprawnościami. Wydarzenie zaplanowano na piątek, 1 grudnia w sali kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego przy ul. Grunwaldzkiej 15. Giełda rozpocznie się o godz. 10:00 i potrwa do godz. 14:00.

Ideą przewodnią Giełdy Pracy jest promocja najbardziej przedsiębiorczych firm tworzących nowe miejsca pracy osobom z niepełnosprawnościami oraz udzielenie im kompleksowej pomocy w znalezieniu najlepszych pracowników, a także promowanie aktywności osób z niepełnosprawnościami.

Dla Pracodawców jest to doskonała okazja, aby zaprezentować swoją ofertę szerokiemu gronu potencjalnych kandydatów do pracy oraz zebrać ciekawe informacje o postrzeganiu firmy na rynku pracy. Szukającym pracy Giełda umożliwi poznanie najbardziej aktualnych informacji o firmach i ich planach związanych z zatrudnieniem.
Reklama
Praca zawodowa stanowi dla człowieka ważny element życia, z punktu widzenia ekonomicznego, zaspokajania potrzeb, ale również samorealizacji i budowania samooceny. Dla osób z niepełnosprawnościami może być szansą na kompensację ograniczeń wynikających z niepełnosprawności.

Poszukiwanie wymarzonej pracy, a z drugiej strony wyszukanie odpowiedniego kandydata na wolne stanowisko pracy, to niełatwy i często czasochłonny proces.

Giełda Pracy będzie doskonałą okazją do poznania aktualnych ofert pracy w firmach działających w różnorodnych branżach. Wielką zaletą Giełdy będzie możliwość nawiązania bezpośredniego kontaktu osób poszukujących pracy, praktyki lub stażu z pracodawcami w warunkach mniej formalnych niż podczas standardowej rozmowy kwalifikacyjnej.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Autobus ciepła ponownie ruszył z pomocą potrzebującym

RZESZÓW. Wystartowała tegoroczna akcja pod hasłem Autobus Ciepła. Osoby bezdomne i potrzebujące mogą skorzystać z darmowych ciepłych posiłków, wydawanych ze specjalnego autokaru. Akcja potrwa do 15 marca 2024 r.

Rzeszów

Biała Sobota w USK w Rzeszowie. Bezpłatne konsultacje urologiczne dla panów

RZESZÓW. W najbliższą sobotę, 18 listopada 2023 r. w szpitalu przy ul. Szopena będzie można skorzystać z badań i konsultacji dotyczących wczesnej diagnostyki i rozpoznaniu raka gruczołu krokowego.

Rzeszów

Atak na 12-latkę na ul. Mikołajczyka. Policja zatrzymała sprawcę

RZESZÓW. 16-latek, który w poniedziałek zaatakował nożem 12-letnią dziewczynę, jest już w rękach Policji.

Rzeszów

Zakończyła się przebudowa odcinka ul. Wyspiańskiego

RZESZÓW. Już wkrótce przebudowany odcinek ul Wyspiańskiego zostanie udostępniony mieszkańcom. Prace zostały już zakończone, pozostał jeszcze tyko odbiór.

Rzeszów

Wyremontują dach w ZSP nr 1 w Rzeszowie

RZESZÓW. Do końca listopada br. poznamy firmę, która wyremontuje dach Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Rzeszowie, przy ul. Rubinowej 4 na osiedlu Załęże. Koszt inwestycji to ponad 1 mln zł.

Rzeszów

Na budowie drogi ekspresowej S19 Rzeszów Południe - Babica [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Mamy dla Was porcję zdjęć z realizacji odcinka S19 Rzeszów Południe - Babica. W kadrach m.in. budowa estakady ES-5.  

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa spotka się z mieszkańcami trzech osiedli

RZESZÓW. W najbliższy czwartek, 16 listopada 2023 r. odbędzie się kolejne spotkanie z mieszkańcami z cyklu #RzeszówToMY.

Rzeszów

"Cyrkuluj Książeczko" - zbiorka książek dla potrzebujących dzieci

RZESZÓW. W poniedziałek, 13 listopada w centrum handlowym Auchan Krasne wystartowała kolejna zbiórka książek dla dzieci przebywających w domach dziecka oraz na oddziałach szpitalnych.

Reklama