Gmach Sądu Okręgowego powstanie na os. Drabinianka
Dodano: 11.03.2020 r.
fot. Emilia Pająk / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Radni przyjęli projekt uchwały mówiący o przyszłej lokalizacji Sądu Okręgowego. Za lokalizacją przy ul. Zielonej i ul. Granicznej było 24 radnych.
Na poniedziałkowej nadzwyczajnej sesji Rady Miasta ws. proponowanej lokalizacji dla nowego budynku Sądu Okręgowego, zwołanej na wniosek prezydenta Rzeszowa, pojawił się Marcin Warchoł, wiceminister sprawiedliwości, gdyż to on od nowa wzbudził nadzieje władz miasta na przeniesienie z Zamku Lubomirskich siedziby sądu na inny teren.
Przypomnijmy, że Ministerstwo Sprawiedliwości w porozumieniu z władzami Rzeszowa znalazło kolejną działkę pod budowę nowego gmachu Sądu Okręgowego. Lokalizacja na ul. Dołowej przepadła ze względu na zbyt wysokie koszty przygotowania terenu, zaś ul. Borowa została odrzucona na ostatniej sesji Rady Miasta przez radnych.
Nowa lokalizacja przy ul. Granicznej nie podzieliła losu poprzedniej propozycji, gdyż radni większością 24 głosów zaakceptowali propozycję. Przeciwko było dwóch radnych z PiS. Zaakceptowanie proponowanej uchwały wiąże się z tym, że w najbliższym czasie zostanie podpisane oficjalne porozumienie. Po wybudowaniu nowego obiektu, Zamek Lubomirskich stanie się instytucją kultury.
RZESZÓW. Na dziedzińcu siedziby oddziału PGE Dystrybucja i centrali PGE Obrót odsłonięty został obelisk z tablicą upamiętniającą 40. rocznicę powstania NSZZ „Solidarność” oraz 100 –lecie urodzin św. Jana Pawła II.
RZESZÓW. 28-letni mieszkaniec Rzeszowa, podejrzany o włamania do piwnic został zatrzymany przez policję. Mężczyzna kradł elektronarzędzia, które następnie sprzedawał. Usłyszał trzy zarzuty.
RZESZÓW. Od początku lipca br. dziennikarze programu 2 Polskiego Radia podróżują po Polsce, aby przedstawiać relacje z ciekawych i pięknych zakątków naszego kraju. Bohaterem najbliższego odcinka cyklu będzie stolica Podkarpacia.
RZESZÓW. Kilkanaście tysięcy złotych od dwóch mieszkanek Rzeszowa wyłudzili przestępcy podający się za policjantów. Niestety, poszkodowane zgłosiły sprawę na komisariat już po fakcie.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz