Rzeszów - Poniedziałek, 15.09.2025
Reklama

Gotowa dokumentacja budowy Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego

Dodano: 09.12.2021 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZOW. Budowa Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego jest jedną z największych inwestycji miejskich zaplanowanych na przyszły rok. Gotowa jest już dokumentacja przedsięwzięcia za prawie 74 mln zł.

Budowa Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego realizowana jest wspólnie przez miasto i PKP S.A. W przetargu zwyciężyła firma Budimex, która odpowiedzialna będzie za wykonanie dokumentacji projektowej, zdobycie niezbędnych pozwoleń oraz realizację inwestycji.

Przedsięwzięcie składać się będzie z dwóch etapów. Pierwszym ma być przebudowa Placu Dworcowego i stworzenie parkingu podziemnego dla ponad 100 aut oraz miejsc postojowych dla taksówek i rowerów, a także przebudowa ul. Grottgera na odcinku od skrzyżowania z ul. Asnyka do ul. Bardowskiego. Drugi element to przebudowa budynku dworca kolejowego, który ma zostać połączony podziemnym przejściem z parkingiem pod Placem Dworcowym.

Do projektu inwestycji na wniosek prezydenta Fijołka włączono m.in. ścieżki rowerowe. Będzie też więcej zieleni.
Reklama
– Zachowany zostanie w dużej części zieleniec, znajdujący się przy budynku przychodni kolejowej, ale planujemy też o wiele więcej nasadzeń w zamian za tę zieleń, którą utracimy. Zaplanowane nasadzenia mają wprowadzić harmonię między nowoczesnością RCK a naturą – wyjaśnia Konrad Fijołek.

Aby rozpocząć budowę RCK konieczna jest wycinka siedmiu drzew, które kolidują z pracami. W ramach rekompensaty będą posadzone nowe drzewa w okolicy ul. Rzecha. Będzie to 18 jarząbów szwedzkich. Wycinka rozpocznie się dzisiaj.

Wykonawca inwestycji wystąpił już o wydanie pozwolenia na przebudowę Placu Dworcowego oraz decyzji w sprawie realizacji inwestycji drogowej. Dokumenty mają zostać wydane w pierwszym kwartale przyszłego roku – wówczas prace będą mogły ruszyć.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Naukowcy z Politechniki Rzeszowskiej opracowali program do wykrywania i oceny zaburzeń mowy w chorobie Parkinsona

​RZESZÓW. Projekt otrzymał dofinansowanie w ramach II naboru do Programu grantowego Podkarpackiego Centrum Innowacji.

Rzeszów

Śmiertelny wypadek na ul. Myśliwskiej. Nie żyje rowerzysta

RZESZÓW. 52-letni mieszkaniec Rzeszowa najprawdopodobniej przewrócił się na jezdnię i w wyniku obrażeń zmarł.

Rzeszów

Na ulice Rzeszowa wyjechały posypywarki

RZESZÓW Od rana służby odpowiedzialne za zimowe utrzymanie dróg pracują na ulicach Rzeszowa.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc odebrał tytuł Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Otrzymał go z rąk Konrada Fijołka, podczas uroczystości 668-lecia Lokacji Miasta Rzeszowa

Rzeszów

Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy w Tyczynie

TYCZYN. Ponad 2 promile miał 53-letni kierowca opla, którego w Tyczynie ujęli świadkowie. Okazało się, że mężczyzna ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i poszukiwany jest do odbycia kary.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska ma nowy symulator spawalniczy oparty na technologii VR

RZESZÓW. W Laboratorium Spawalnictwa Katedry Odlewnictwa i Spawalnictwa na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa zostało uruchomione nowe stanowisko do realizacji zajęć dydaktycznych wyposażone w symulator spawalniczy. 

Rzeszów

Wypadek w Krasnem. Zderzyły się dwa peugeoty

RZESZÓW. Po godz. 11:00 na DK 94 w Krasnem zderzyły się dwa samochody. Kierowca jednego z nich był pijany. 

Rzeszów

Na osiedlu Miłocin powstaną tereny rekreacyjne

RZESZÓW. Miasto zakupiło działki o powierzchni 54 arów na osiedlu Miłocin – Św. Huberta. Teren, którym interesowała się firma deweloperska zostanie w całości przeznaczony na cele rekreacyjne.

Reklama