Rzeszów - Czwartek, 02.04.2026
Reklama

Gotowa dokumentacja budowy Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego

Dodano: 09.12.2021 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZOW. Budowa Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego jest jedną z największych inwestycji miejskich zaplanowanych na przyszły rok. Gotowa jest już dokumentacja przedsięwzięcia za prawie 74 mln zł.

Budowa Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego realizowana jest wspólnie przez miasto i PKP S.A. W przetargu zwyciężyła firma Budimex, która odpowiedzialna będzie za wykonanie dokumentacji projektowej, zdobycie niezbędnych pozwoleń oraz realizację inwestycji.

Przedsięwzięcie składać się będzie z dwóch etapów. Pierwszym ma być przebudowa Placu Dworcowego i stworzenie parkingu podziemnego dla ponad 100 aut oraz miejsc postojowych dla taksówek i rowerów, a także przebudowa ul. Grottgera na odcinku od skrzyżowania z ul. Asnyka do ul. Bardowskiego. Drugi element to przebudowa budynku dworca kolejowego, który ma zostać połączony podziemnym przejściem z parkingiem pod Placem Dworcowym.

Do projektu inwestycji na wniosek prezydenta Fijołka włączono m.in. ścieżki rowerowe. Będzie też więcej zieleni.
Reklama
– Zachowany zostanie w dużej części zieleniec, znajdujący się przy budynku przychodni kolejowej, ale planujemy też o wiele więcej nasadzeń w zamian za tę zieleń, którą utracimy. Zaplanowane nasadzenia mają wprowadzić harmonię między nowoczesnością RCK a naturą – wyjaśnia Konrad Fijołek.

Aby rozpocząć budowę RCK konieczna jest wycinka siedmiu drzew, które kolidują z pracami. W ramach rekompensaty będą posadzone nowe drzewa w okolicy ul. Rzecha. Będzie to 18 jarząbów szwedzkich. Wycinka rozpocznie się dzisiaj.

Wykonawca inwestycji wystąpił już o wydanie pozwolenia na przebudowę Placu Dworcowego oraz decyzji w sprawie realizacji inwestycji drogowej. Dokumenty mają zostać wydane w pierwszym kwartale przyszłego roku – wówczas prace będą mogły ruszyć.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Doświetlono przejście dla pieszych na al. Cieplińskiego

RZESZÓW. Poprawiono bezpieczeństwo pieszych na al. Cieplińskiego.

Rzeszów

ZTM wstrzymuje wdrożenie II etapu przystanków "na żądanie"

RZESZÓW. Na razie nie będzie kolejnych przystanków „na żądanie”. ZTM wstrzymał ich wdrożenie.

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie kolejny park kieszonkowy

RZESZÓW. Latem tego roku gotowy będzie kolejny ogród kieszonkowy w Rzeszowie. Powstanie na osiedlu Baranówka. Znajdą się w nim m.in. hamaki, leżaki, ławki oraz dużo zieleni.

Rzeszów

Rusza loteria podatkowa "Rzeszów to My". Do wygrania samochód osobowy

RZESZÓW. Od 1 kwietnia 2022 r. każdy mieszkaniec Rzeszowa, który rozlicza się z podatków w naszym mieście, może zgłosić się do udziału w loterii podatkowej „Rzeszów to My”. Do wygrania będzie samochód...

Rzeszów

Ponad 1000 osób pobiegnie w Półmaratonie Rzeszowskim

RZESZÓW. W niedzielę 10 kwietnia 2022 r. odbędzie się 15. edycja PKO Półmaratonu Rzeszowskiego. Do udziału w imprezie zgłosiło się już blisko tysiąc osób. Zapisy cały czas trwają.

Rzeszów

W Rzeszowie ruszyła usługa "Mobilny Urzędnik"

RZESZÓW. Dzięki usłudze „Mobilny Urzędnik” osoby o specjalnych potrzebach mogą załatwić sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu.

Rzeszów

Jechał pod prąd ulicą Lwowską. Miał ponad 2 promile

RZESZÓW. 38-latkowi z powiatu rzeszowskiego grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

Rzeszów

Na osiedlu Zawiszy Czarnego powstanie mini park dla seniorów

RZESZÓW. W parku znajdzie się m.in. siłownia plenerowa.

Reklama