Rzeszów - Czwartek, 02.04.2026
Reklama

Gotowa dokumentacja budowy Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego

Dodano: 09.12.2021 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZOW. Budowa Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego jest jedną z największych inwestycji miejskich zaplanowanych na przyszły rok. Gotowa jest już dokumentacja przedsięwzięcia za prawie 74 mln zł.

Budowa Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego realizowana jest wspólnie przez miasto i PKP S.A. W przetargu zwyciężyła firma Budimex, która odpowiedzialna będzie za wykonanie dokumentacji projektowej, zdobycie niezbędnych pozwoleń oraz realizację inwestycji.

Przedsięwzięcie składać się będzie z dwóch etapów. Pierwszym ma być przebudowa Placu Dworcowego i stworzenie parkingu podziemnego dla ponad 100 aut oraz miejsc postojowych dla taksówek i rowerów, a także przebudowa ul. Grottgera na odcinku od skrzyżowania z ul. Asnyka do ul. Bardowskiego. Drugi element to przebudowa budynku dworca kolejowego, który ma zostać połączony podziemnym przejściem z parkingiem pod Placem Dworcowym.

Do projektu inwestycji na wniosek prezydenta Fijołka włączono m.in. ścieżki rowerowe. Będzie też więcej zieleni.
Reklama
– Zachowany zostanie w dużej części zieleniec, znajdujący się przy budynku przychodni kolejowej, ale planujemy też o wiele więcej nasadzeń w zamian za tę zieleń, którą utracimy. Zaplanowane nasadzenia mają wprowadzić harmonię między nowoczesnością RCK a naturą – wyjaśnia Konrad Fijołek.

Aby rozpocząć budowę RCK konieczna jest wycinka siedmiu drzew, które kolidują z pracami. W ramach rekompensaty będą posadzone nowe drzewa w okolicy ul. Rzecha. Będzie to 18 jarząbów szwedzkich. Wycinka rozpocznie się dzisiaj.

Wykonawca inwestycji wystąpił już o wydanie pozwolenia na przebudowę Placu Dworcowego oraz decyzji w sprawie realizacji inwestycji drogowej. Dokumenty mają zostać wydane w pierwszym kwartale przyszłego roku – wówczas prace będą mogły ruszyć.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Prezentacja nowego motocykla Game Over Cycles w restauracji Lord Jack

RZESZÓW. Przez cały weekend w restauracji Lord Jack na rzeszowskim Rynku, będzie można podziwiać nowy motocykl firmy Game Over Cycles.

Rzeszów

Komunikat Urzędu Miasta! Transport dla uchodźców z Ukrainy do Wieliczki. Mogą zgłaszać się matki z dziećmi

RZESZÓW. Dzisiaj (2.03) o godzinie 12:00 spod dworca kolejowego Rzeszów Główny, w ramach relokacji rządowej, wyjadą dwa autobusy, które zabiorą oczekujących uchodźców z Ukrainy do Wieliczki.

Rzeszów

W samo południe w Rzeszowie zabrzmi hymn Ukrainy

RZESZÓW. W środę, 2 marca o godz. 12:00 z głośników umieszczonych na ratuszu rozlegnie się hymn Ukrainy.

Rzeszów

Kolejne tiry z darami wyjechały z Rzeszowa na Ukrainę. Zbiórka cały czas trwa

RZESZÓW. Cztery tiry wypełnione darami wyjechały wczoraj wieczorem z Rzeszowa na Ukrainę.

Rzeszów

Uchodźcy z Ukrainy mogą odbierać dary w filiach RDK i korzystać z internetu w filiach WiMBP

RZESZÓW. Osoby potrzebujące z Ukrainy mogą bezpłatnie odbierać dary w filiach Rzeszowskiego Domu Kultury. Z kolei filie Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie udostępniają stanowiska komputerowe z dostępem do internetu.

Rzeszów

Dotacje dla mieszkańców na retencję wody deszczowej

RZESZÓW. 1 marca 2022 r. rusza nabór wniosków o dofinansowanie inwestycji związanych z retencją wód opadowych przy domach w Rzeszowie. 

Rzeszów

Od jutra w Rzeszowie przystanki "na żądanie"

RZESZÓW. Od wtorku, 1 marca 2022 r. część przystanków komunikacji miejskiej w Rzeszowie i sąsiednich gminach zyska status „na żądanie”.

Rzeszów

Z Rzeszowa wyruszyły pierwsze transporty z darami

RZESZÓW. W niedzielę, spod Zespołu Szkół Gospodarczych im. Mikołaja Spytka Ligęzy w Rzeszowie wyruszył pierwszy transport z najpotrzebniejszymi rzeczami dla obywateli Ukrainy.

Reklama