Rzeszów - Piątek, 06.02.2026
Reklama

Hermanowa. 12-latka potrącona na przejściu dla pieszych

Dodano: 22.10.2025 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Dziś rano w Hermanowej doszło potrącenia przez samochód osobowy 12-letniej dziewczynki, która przechodziła przez oznakowane przejście dla pieszych. Poszkodowana trafiła do szpitala. Obrażenia, które odniosła nie zagrażają jej życiu.

Przed godz. 7:30 do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie wpłynęło zgłoszenie o potrąceniu pieszej na przejściu dla pieszych w miejscowości Hermanowa. Skierowani na miejsce funkcjonariusze ustalili wstępnie okoliczności tego zdarzenia. Wynika z nich, że 46-letni kierowca renault (mieszkaniec Rzeszowa), jadąc od strony Tyczyna, na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił idącą do szkoły 12-letnią dziewczynkę.

Poszkodowana z obrażeniami ciała niezagrażającymi jej życiu, została przetransportowana karetką pogotowia do szpitala. Policjanci ustalili, że kierujący renaultem był trzeźwy.

Jesień na drogach – policja apeluje o ostrożność

Jesienna aura oznacza trudniejsze warunki dla kierowców – śliskie nawierzchnie, mgły i szybciej zapadający zmrok. Policja przypomina, by dostosować prędkość do pogody, zachować bezpieczny odstęp i szczególną uwagę wobec pieszych i rowerzystów.

Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rusza rekrutacja na Dziecięcy Uniwersytet Techniczny. Przygotowano 468 miejsc

RZESZÓW. Rekrutacja potrwaod 25 września do 2 października.

Rzeszów

Schematy linii na przystankach. Dyrektor ZTM-u mówi o październiku br.

RZESZÓW. W pierwszej kolejności schematy linii będa na Śródmieściu.

Rzeszów

Porozumienie ws. Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego podpisane

RZESZÓW. Przebudowa Dworca Głównego ma się zakończyć w 2022 roku.

Rzeszów

Darmowa komunikacja miejska dla kierowców z okazji „Dnia bez samochodu”

RZESZÓW. 22 września wszyscy kierowcy będą mogli skorzystać z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską.

Rzeszów

Program Kolejowy CPK skróci kursy z i do Rzeszowa. Będą także szybsze połączenia do Warszawy

RZESZÓW. W województwie podkarpackim w ramach Programu CPK ma powstać 155 km dwóch nowych linii kolejowych.

Rzeszów

Już niebawem rozpocznie się Podkarpacki Festiwal Nauki w G2A Arena

RZESZÓW. Podkarpacki Festiwal Nauki odbędzie się w dniach 20-21 września 2019 na G2A Arena w Jasionce koło Rzeszowa.

Rzeszów

Wystartowały dwie nowe linie komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie otworzył linie do Stobiernej i Łąki.

Rzeszów

21,3 mln zł na rozbudowę dróg trafiło do gmin z powiatu rzeszowskiego

RZESZÓW, PODKARPACIE. Na drogi gminne i powiatowe powędruje łącznie 310 mln zł. 

Reklama