Rzeszów - Sobota, 24.05.2025
Reklama

I etap rekrutacji na Politechnice Rzeszowskiej zakończony. Jakie były najbardziej oblegane kierunki?

Dodano:

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. 17 lipca zakończyła się rekrutacja na studia stacjonarne I stopnia na przyszły rok akademicki Politechniki Rzeszowskiej. Największym zainteresowaniem cieszyły się Finanse i rachunkowość oraz Logistyka.

W I etapie w Systemie Internetowej Rekrutacji znalazło się 6992 osób zarejestrowanych maturzystów, którzy deklarowali chęć podjęcia studiów na Politechnice Rzeszowskiej.

Na przyszły rok akademicki 2019/2020 przygotowano 5,3 tys. miejsc na studia I i II stopnia. Oto lista najbardziej obleganych kierunków:
 
  • Finanse i rachunkowość – 14,8 osób na jedno miejsce
  • Logistyka – 9,1 osób na jedno miejsce
  • Automatyka i robotyka – 8,2 osób na jedno miejsce
  • Bezpieczeństwo wewnętrzne -7,5 osób na jedno miejsce
  • Informatyka - 6,3 osób na jedno miejsce
  • Zarządzanie i inżynieria produkcji – 5,1 osób na jedno miejsce
  • Mechatronika – 3,48 osób na jedno miejsce
  • Zarządzanie w sporcie – 3,36 osób na jedno miejsce
  • Lotnictwo i kosmonautyka – 3,35 osób na jedno miejsce
  • Energetyka – 3,24 osób na jedno miejsce

Dodajmy, że od nowego roku akademickiego uczelnia uruchamia trzy nowe kierunki, tj. Biogospodarka, Zarządzanie w sporcie oraz Inżynieria i analiza danych. Po pierwszej turze największym zainteresowaniem wśród tegorocznych maturzystów cieszyło się Zarzadzanie w sporcie oraz Inżynieria i analiza danych z zainteresowaniem na poziomie 3,02 osób na jedno miejsce.
Reklama

Przypominamy, że rekrutacja na Politechnice Rzeszowskiej odbędzie się również na kierunki I stopnia w języku angielskim na kierunkach tj. Budownictwo, Mechatronika, Biotechnologia, Inżynieria chemiczna i procesowa, Elektrotechnika, Matematyka oraz Zarządzanie. Na ww. kierunki studiów mogą ubiegać się także kandydaci z zagranicy.
 

Źródło: Politechnika Rzeszowska
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Klasztor oo. Dominikanów wprowadził możliwość składania datków drogą bezgotówkową

RZESZÓW. „Jeżeli ktoś chciałby w taki sposób złożyć ofiarę, to może skorzystać z terminalu płatniczego” – mówi przeor klasztoru.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska otworzyła nowy obiekt

RZESZÓW. Nowa pracownia Centrum Fizjoterapii i Sportu mieści się w budynku "J", przy ulicy Podkarpackiej 1.

Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów powalczy o punkty z drużyną z Olsztyna

RZESZÓW. Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów, w środę o godz. 17.30 zagrają na wyjeździe z Indykpolem AZS-em Olsztyn.

Rzeszów

Rzeszów na podium w walce o tytuł „Świetlnej Stolicy Polski”

RZESZÓW. Konkurs wygrała Bielsko-Biała, i to ona uzyskała tytuł „Świetlnej Stolicy Polski".

Rzeszów

Podkarpackie Centrum Innowacji stworzyło sieć laboratoriów badawczych

RZESZÓW. Podkarpackie Centrum Innowacji stworzyło Podkarpacką Sieć Laboratoriów Badawczych i Wzorcujących.

Rzeszów

Sprawca dachowania był nietrzeźwy. Kierowca wraz z pasażerem uciekli z miejsca zdarzenia

RZESZÓW. Jak ustalili policjanci, kierujący peugeotem, jadąc od ulicy Ofiar Katynia w kierunku ulicy Krakowskiej, stracił panowanie nad samochodem i dachował.

Rzeszów

Ratusz chce budować swoją spalarnię odpadów. Jest wniosek do marszałka

RZESZÓW. Miasto planuje za ok. 300-350 mln zł zbudować swoją własną spalarnie odpadów. 

Reklama