Rzeszów - Środa, 08.04.2026
Reklama

I etap rekrutacji na Politechnice Rzeszowskiej zakończony. Jakie były najbardziej oblegane kierunki?

Dodano: 18.07.2019 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. 17 lipca zakończyła się rekrutacja na studia stacjonarne I stopnia na przyszły rok akademicki Politechniki Rzeszowskiej. Największym zainteresowaniem cieszyły się Finanse i rachunkowość oraz Logistyka.

W I etapie w Systemie Internetowej Rekrutacji znalazło się 6992 osób zarejestrowanych maturzystów, którzy deklarowali chęć podjęcia studiów na Politechnice Rzeszowskiej.

Na przyszły rok akademicki 2019/2020 przygotowano 5,3 tys. miejsc na studia I i II stopnia. Oto lista najbardziej obleganych kierunków:
 
  • Finanse i rachunkowość – 14,8 osób na jedno miejsce
  • Logistyka – 9,1 osób na jedno miejsce
  • Automatyka i robotyka – 8,2 osób na jedno miejsce
  • Bezpieczeństwo wewnętrzne -7,5 osób na jedno miejsce
  • Informatyka - 6,3 osób na jedno miejsce
  • Zarządzanie i inżynieria produkcji – 5,1 osób na jedno miejsce
  • Mechatronika – 3,48 osób na jedno miejsce
  • Zarządzanie w sporcie – 3,36 osób na jedno miejsce
  • Lotnictwo i kosmonautyka – 3,35 osób na jedno miejsce
  • Energetyka – 3,24 osób na jedno miejsce

Dodajmy, że od nowego roku akademickiego uczelnia uruchamia trzy nowe kierunki, tj. Biogospodarka, Zarządzanie w sporcie oraz Inżynieria i analiza danych. Po pierwszej turze największym zainteresowaniem wśród tegorocznych maturzystów cieszyło się Zarzadzanie w sporcie oraz Inżynieria i analiza danych z zainteresowaniem na poziomie 3,02 osób na jedno miejsce.
Reklama

Przypominamy, że rekrutacja na Politechnice Rzeszowskiej odbędzie się również na kierunki I stopnia w języku angielskim na kierunkach tj. Budownictwo, Mechatronika, Biotechnologia, Inżynieria chemiczna i procesowa, Elektrotechnika, Matematyka oraz Zarządzanie. Na ww. kierunki studiów mogą ubiegać się także kandydaci z zagranicy.
 

Źródło: Politechnika Rzeszowska
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

52 studzienki kanalizacji deszczowej do wymiany. Zastąpią je włazy samopoziomujące

RZESZÓW. Ruszył przetarg dotyczący wymiany tradycyjnych studzienek na włazy samopoziomujące. 

Rzeszów

Uchwała krajobrazowa w Rzeszowie jeszcze w tym roku? Urzędnicy miejscy mają taki plan

RZESZÓW. Biuro Rozwoju Miasta Rzeszowa rozpoczęło prace nad wprowadzeniem tzw. uchwały krajobrazowej, ograniczającej chaos reklamowy na terenie miasta. Projekt uchwały ma być przyjęty jeszcze w tym roku.

Rzeszów

Niebawem rozpocznie się rekrutacja do szkół i przedszkoli miejskich [HARMONOGRAM]

RZESZÓW. Miasto przygotowało harmonogram postępowania rekrutacyjnego do przedszkoli i szkół podstawowych.

Rzeszów

Żona zleciła zabójstwo swojego męża. Sprawą zajmuje się CBŚP w Rzeszowie

RZESZÓW. Powodem takiego zachowania miał być wieloletni konflikt rodzinny.

Rzeszów

Wypadek na A4. Zablokowany pas ruchu w kierunku Krakowa

RZESZÓW. Na odcinku autostrady A4 pomiędzy Rzeszowem i Sędziszowem Młp. doszło do zderzenia dwóch pojazdów. 

Rzeszów

Jedna ze świątecznych iluminacji ma szansę zostać w mieście na dłużej

RZESZÓW.  Miasto negocjuje z formą Multidekor wykup napisu.

Rzeszów

Policjantki wsparły „Rzeszowski Klub Amazonek. Na konto stowarzyszenia wpłynęło 12 tys. zł

RZESZÓW. „Kobiety Kobietom” - kalendarz na 2020 rok - podbił serca darczyńców z całej Polski.

Rzeszów

Z Rzeszowa polecimy do Gdańska i Zadaru [ROZKŁAD LOTÓW]

RZESZÓW. Rejsy między Rzeszowem a Gdańskiem zaplanowano w dniach od 25 kwietnia do 26 września. 

Reklama