Rzeszów - Niedziela, 11.05.2025
Reklama

I etap rekrutacji na Politechnice Rzeszowskiej zakończony. Jakie były najbardziej oblegane kierunki?

Dodano:

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. 17 lipca zakończyła się rekrutacja na studia stacjonarne I stopnia na przyszły rok akademicki Politechniki Rzeszowskiej. Największym zainteresowaniem cieszyły się Finanse i rachunkowość oraz Logistyka.

W I etapie w Systemie Internetowej Rekrutacji znalazło się 6992 osób zarejestrowanych maturzystów, którzy deklarowali chęć podjęcia studiów na Politechnice Rzeszowskiej.

Na przyszły rok akademicki 2019/2020 przygotowano 5,3 tys. miejsc na studia I i II stopnia. Oto lista najbardziej obleganych kierunków:
 
  • Finanse i rachunkowość – 14,8 osób na jedno miejsce
  • Logistyka – 9,1 osób na jedno miejsce
  • Automatyka i robotyka – 8,2 osób na jedno miejsce
  • Bezpieczeństwo wewnętrzne -7,5 osób na jedno miejsce
  • Informatyka - 6,3 osób na jedno miejsce
  • Zarządzanie i inżynieria produkcji – 5,1 osób na jedno miejsce
  • Mechatronika – 3,48 osób na jedno miejsce
  • Zarządzanie w sporcie – 3,36 osób na jedno miejsce
  • Lotnictwo i kosmonautyka – 3,35 osób na jedno miejsce
  • Energetyka – 3,24 osób na jedno miejsce

Dodajmy, że od nowego roku akademickiego uczelnia uruchamia trzy nowe kierunki, tj. Biogospodarka, Zarządzanie w sporcie oraz Inżynieria i analiza danych. Po pierwszej turze największym zainteresowaniem wśród tegorocznych maturzystów cieszyło się Zarzadzanie w sporcie oraz Inżynieria i analiza danych z zainteresowaniem na poziomie 3,02 osób na jedno miejsce.
Reklama

Przypominamy, że rekrutacja na Politechnice Rzeszowskiej odbędzie się również na kierunki I stopnia w języku angielskim na kierunkach tj. Budownictwo, Mechatronika, Biotechnologia, Inżynieria chemiczna i procesowa, Elektrotechnika, Matematyka oraz Zarządzanie. Na ww. kierunki studiów mogą ubiegać się także kandydaci z zagranicy.
 

Źródło: Politechnika Rzeszowska
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wypadek na drodze krajowej w Krasnem. Jeden z kierowców trafił do szpitala

RZESZÓW. Do zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 94.

Rzeszów

Ruszył przetarg na projekt dwupoziomowego skrzyżowania na rondzie Pobitno

RZESZÓW. Projekt ma być gotowy do 30 listopada 2019 roku.

Rzeszów

Polska Grupa Zbrojeniowa przejmie Zakłady Napędów Lotniczych Pratt&Whitney Rzeszów

RZESZÓW. Porozumienie jest rezultatem prowadzonych od wielu miesięcy rozmów.

Rzeszów

Czy drzewa owocowe znajdą się w przestrzeni miejskiej?

RZESZÓW. Po ostatniej sesji Rady Miasta wpłynęła interpelacja podpisana przez 13 radnych. 

Rzeszów

Policjanci z Trzebowniska zatrzymali 25-letniego złodzieja. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie

RZESZÓW. 25-latek usłyszał prokuratorskie zarzuty za kradzieże i włamania.

Rzeszów

35-latek z Rzeszowa podejrzany o dokonanie kilku oszustw na księżach

RZESZÓW. Prokuratura Rejonowa w Łańcucie nadzoruje postępowanie przygotowawcze przeciwko 35 – letniemu mieszkańcowi Rzeszowa Dawidowi L.

Reklama