Rzeszów - Środa, 18.03.2026
Reklama

Iglica na budynku Olszynki Park zamontowana [ZDJĘCIA]

Dodano: 14.08.2024 r. / Redakcja

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl

RZESZÓW. Zakończono montaż z użyciem helikoptera wieży i iglicy na najwyższym budynku mieszkalnym w Polsce. Operację, która miała potrwać dwa dni, udało się zakończyć w jeden dzień. W związku z tym, w środę (14.08) nie będzie utrudnień w rejonie wieżowca Olszynki Park.

Olszynki Park to kompleks handlowo-usługowo- biurowy i mieszkalny, na który składają się dwa wieżowce. Wyższy ma wysokość ponad 220 metrów, stając się tym samym najwyższym budynkiem mieszkalnym w Polsce. Dotychczas był nim wrocławski Sky Tower mierzący 212 metrów wysokości. Niższy budynek ma wysokość 78 m.

We wtorek, 13 sierpnia 2024 r. odbył się montaż elementów wieży i iglicy stalowej, na dachu budynku wysokiego apartamentowca Olszynki Park. Do tego zadania użyty został helikopter Kaman K-Max. Zgodnie z założeniem operacja miała trwać dwa dni. Pilotowi śmigłowca i ekipie montującej udało się jednak zamontować wszystkie elementy w jeden dzień.

Poniżej możecie zobaczyć zdjęcia z montażu iglicy.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kursy autobusów miejskich w Boże Ciało

RZESZÓW. Będą dodatkowe kursy na lotnisko.

Rzeszów

Miasto dopłaci do zbiorników na deszczówkę? Zdecydują radni

RZESZÓW. Ratusz chce uruchomić program dopłat do instalacji przydomowych zbiorników na wodę deszczową.

Rzeszów

Rzemiosło IT 2019 już za nami: 320 uczestników i 12 prelegentów

25 maja w malowniczym Bristol Tradition & Luxury Hotel położonym w centrum starówki rzeszowskiej odbyła się konferencja Rzemiosło IT, jedyne tego typu programistyczne wydarzenie w Polsce wschodniej poświęcone tematyce „ Software Craftsmanship”.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc finalistą europejskiego konkursu innowacji

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc został finalistą europejskiego Konkursu Innowacje w Polityce.

Rzeszów

Poradnia Pedagogiczno-Psychologiczna w Rzeszowie świętowała 60-lecie

RZESZÓW. Początkowo była to poradnia psychologiczna, która obejmowała swoim działaniem szkoły średnie ogólnokształcące i zawodowe.

Rzeszów

Długość obwodnicy południowej sięgnie 5,7 km długości. 47 obiektów pójdzie pod rozbiórkę

RZESZÓW. Ratusz preferuje rozwiązanie z wykorzystaniem wyspy pośrodku zbiornika rzeki Wisłoki  oraz budową dwóch mostów.

Rzeszów

Nowy kierunek w ofercie lotów czarterowych z lotniska w Jasionce

RZESZÓW. 29 czerwca br. z portu lotniczego w Jasionce wystartuje samolot Airbus A320 w inauguracyjnym rejsie do tureckiego Bodrum.

Reklama