Rzeszów - Wtorek, 04.11.2025
Reklama

II tura wyborów prezydenckich w Rzeszowie. Pierwsze sondażowe wyniki

Dodano: 21.04.2024 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. W niedzielę, 21 kwietnia 2024 r. odbyła się druga tura wyborów prezydenckich w Rzeszowie. Wyniki sondażowe exit poll Ipsos wskazują, że przez najbliższe pięć lat prezydentem stolicy Podkarpacia będzie Konrad Fijołek.
 

W drugiej turze wyborów samorządowych, o fotel prezydenta Rzeszowa ubiegali się: Konrad Fijołek, 47 l. (KWW Konrada Fijołka Rozwój Rzeszowa) oraz Waldemar Szumny 55 l. (KW Prawo i Sprawiedliwość).
 
Zgodnie z wynikami sondażu exit poll pracowni Ipsos, przeprowadzonego na zlecenie Polsatu, TVN i TVP, w dzisiejszym głosowaniu zwyciężył Konrad Fijołek zdobywając 56,1 % głosów. Kandydat KW Prawo i Sprawiedliwość uzyskał 43,9 % poparcia.


oprac. RESinet.pl
 
Z danych opublikowanych przez Państwową Komisję Wyborczą wynika, że frekwencja do godz. 17:00 w Rzeszowie wyniosła 33,74%. W pierwszej turze było to 37,20%. Uprawnionych do głosowania było 147 667 osób. Wydano 49 819 kart.
 
Najwyższą frekwencję odnotowano w Obwodowej Komisji Wyborczej numer 39 mieszczącej się w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 przy  al. Tadeusza Rejtana 30 – 51,04%.


 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zbiórka dla rodzin poszkodowanych w pożarze domków na osiedlu Biała

RZESZÓW. Caritas Diecezji Rzeszowskiej prowadzi zbiórkę na rzecz mieszkańców domków na osiedlu Biała, którzy w sobotnim pożarze stracili dorobek życia.

Rzeszów

Dachowanie renault clio w Kamieniu. Kierowca uciekał przed policją

RZESZÓW. 40-letni mężczyzna kierujący samochodem marki renault clio, w trakcie ucieczki przed policjantami, stracił panowanie nad pojazdem i dachował. 40-latek trafił do szpitala. Z popełnione wykroczenia, uzbierał łącznie 239 punktów karnych.

Rzeszów

Pożar szeregówek na osiedlu Biała w Rzeszowie. Spłonęło siedem domów [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Służby cały czas pracują na miejscu pożaru budynków mieszkalnych w zabudowie szeregowej przy ul. kard. Karola Wojtyły na osiedlu Biała.

SPEED SHOW

Dwudniowy festiwal motoryzacji na miasteczku Politechniki Rzeszowskiej

RZESZÓW. Speed Show, czyli wielkie święto motoryzacyjne już w ten weekend na miasteczku akademickim Politechniki Rzeszowskiej. Organizatorzy z Mtuning, AutoDiscover i Global Motors zapewniają, że będzie to rekordowa edycja. Pojawi się na...

JelczTour

Ostatnie wakacyjne przejazdy zabytkowym Jelczem po Rzeszowie

RZESZÓW. W najbliższy weekend odbędą się ostatnie wakacyjne przejazdy czerwonym Jelczem po ulicach Rzeszowa w ramach akcji pod hasłem #JelczTOUR.

Rzeszów

Przejazd pod torami na ul. Miłocińskiej już otwarty

RZESZÓW. Zakończył się remont wiaduktu kolejowego, pod którym biegnie droga łącząca ulice Miłocińską i Warszawską.

Rzeszów

Śmiertelny wypadek w Głogowie Małopolskim

GŁOGÓW MAŁOPOLSKI. 32-letni kierowca bmw zginął w wypadku, do którego doszło wczoraj na ulicy Bursztynowej w Głogowie Małopolskim. 24-letni pasażer pojazdu trafił do szpitala.

Rzeszów

We wrześniu rozpoczną się prace przy odmulaniu Wisłoka

RZESZÓW. Trwają prace związane z przygotowaniem placu budowy pod kolejny etap odmulania Wisłoka.

Reklama