Rzeszów - Czwartek, 15.05.2025
Reklama

IMGW ostrzega przez burzami z gradem, m.in. w Rzeszowie, Przemyślu i Krośnie

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW, PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydało ostrzeżenie dla województwa podkarpackiego w związku z możliwymi burzami z gradem. Pogoda może się pogorszyć już od godz. 12.00.

Wydano dwa ostrzeżenie, pierwsze z nich dotyczy powiatu bieszczadzkiego, brzozowskiego, jarosławskiego, krośnieńskiego, leskiego, leżajskiego, lubaczowskiego, łańcuckiego, niżańskiego, przemyskiego, przeworskiego, ropczycko-sędziszowskiego, rzeszowskiego, sanockiego oraz strzyżowskiego.

Ostrzeżenie dotyczy również bezpośrednio Podkarpackich miast, takich jak Rzeszów, Przemyśl, i Krosno. Powyższy komunikat IMGW zapowiada burze z gradem od godziny 14.00 dnia 07.08 2019 r. do godziny 22.00 tego samego dnia.
Reklama
Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 30 mm do 40 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Miejscami  grad. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na poziomie 90%.

Kolejne ostrzeżenie wydano dla powiatu dębickiego, jasielskiego, kolbuszowskiego, mieleckiego, stalowowolskiego oraz tarnobrzeskiego włącznie z miastem Tarnobrzeg. W tych rejonach burze z gradem mogą się rozpocząć od godz. 12:00 dnia 07.08.2019 do godz. 19:00 tego samego dnia.

W ww. regionach prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 30 mm do 40 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Miejscami  grad. W tym przypadku prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska również wynosi 90%.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wzrośnie liczba lotów z Rzeszowa do Monachium. Pierwsze samoloty wystartują już 31 marca

RZESZÓW. Od 31 marca samoloty z Podkarpacia do stolicy Bawarii będą odlatywać o godzinie 06:15 i 13:20 każdego dnia.

Rzeszów

Do końca sierpnia powstanie prawoskręt z ul. Słowackiego na ul. Szopena

RZESZÓW. Inwestycja kosztować będzie Ratusz ok. 674 tys. zł.

Rzeszów

Wzrosną opłaty za wywóz śmieci. Zagospodarowaniem zajmie się MPGK

RZESZÓW. godnie z nowymi wytycznymi mieszkańcy zapłacą więcej za wywóz śmieci. 

Rzeszów

Wzrasta liczba „niebieskich kart” w Rzeszowie. Ofiarami najczęściej padają kobiety

RZESZÓW. W 2018 roku mieliśmy 244 przypadków wszczęcia procedury.

Rzeszów

Radny interpeluje w sprawie poszerzenia ul. Herbowej, Senatorskiej, Miejskiej i Strzelców

RZESZÓW. Zdaniem radnego fatalny stan tych ulic wiąże się z wykonaniem kanalizacji deszczowej.

Rzeszów

Na dworcu PKS w Rzeszowie okradziono 16-latka. Sprawca pytał jakiemu klubowi kibicuje

RZESZÓW. Mężczyzna, w rejonie dworca PKS, zaczepił czekającego na autobus 16-latka. 

Reklama