Rzeszów - Poniedziałek, 23.03.2026
Reklama

IMGW zapowiada burze z gradem, m.in. w Rzeszowie

Dodano: 19.06.2019 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed burzami z gradem. Ostrzeżeniem objęto 20 powiatów, w tym takie miasta jak Rzeszów, Przemyśl, Krosno oraz Tarnobrzeg.

Według informacji podawanych przez Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w oparciu o dane Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h. Miejscami możliwy grad.

Ostrzeżeniem objęty jest powiat bieszczadzki, brzozowski, dębicki, jarosławski, jasielski, kolbuszowski, krośnieński, leski, leżajski, lubaczowski, łańcucki, mielecki, niżański, przemyski, ropczycko sędziszowski, przeworski, rzeszowski, sanocki, stalowowolski, strzyżowski, tarnobrzeski oraz miasto Rzeszów, Przemyśl, Tarnobrzeg i Krosno.

Burze z gradem mogą się rozpocząć od godziny 12.00 dnia 19.06. 2019 i potrwają do północy tego samego dnia. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na poziomie 80%.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Apteka całodobowa na dworcu PKP zawiesza działalność

RZESZÓW. Od poniedziałku (14.03) nieczynna będzie apteka całodobowa na Placu Dworcowym 1 w Rzeszowie.

Rzeszów

W Rzeszowie powstało nowe centrum monitoringu

RZESZÓW. Przy ulicy Hanasiewicza w Rzeszowie uruchomiono Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego i Monitoringu Miasta. Pracownicy centrum mają dostęp do obrazu z ponad tysiąca kamer.

Rzeszów

Powstaną kolejne parki dla psów w Rzeszowie

RZESZÓW. Nowe psie parki w Rzeszowie mają powstać w rejonie ulic Ornej i  Romana Krogulskiego na osiedlu Staromieście oraz przy ul. Lewakowskiego na osiedlu Krakowska Południe.

Rzeszów

Rusza pierwszy etap budowy Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego

RZESZÓW. W przyszłym tygodniu rozpocznie się pierwszy etap budowy Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. 

Rzeszów

W WSPiA powstało Centrum Wolontariatu PCK

RZESZÓW. Od wtorku, 8 marca 2022 r. w budynku Collegium Securitatis WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej przy ul. Cegielnianej 14 działa Centrum Wolontariatu Polskiego Czerwonego Krzyża.

Rzeszów

Rok Ignacego Łukasiewicza. Ponad 40 wydarzeń w Rzeszowie

RZESZÓW. Miasto przygotowało szereg wydarzeń w związku z obchodami „Roku Ignacego Łukasiewicza”. Będą to m.in. wystawy, warsztaty i gra miejska poświęcona tej wybitnej postaci.

Rzeszów

Filie RDK przyjmujące dary będą zamknięte w niedziele

RZESZÓW. Wszystkie filie RDK, do których można przynosić dary dla uchodźców nie będą czynne w niedziele.

Rzeszów

Otwarto nową drogę łączącą ulice Kopisto i Wierzbową

​RZESZÓW. W końcu udało się otworzyć nową drogą, która połączyła ul. Kopisto z ul. Wierzbową. Nowy łącznik nosi nazwę Podwisłocze.

Reklama