Rzeszów - Sobota, 13.09.2025
Reklama

Impreza naukowo-motoryzacyjna w Podkarpackim Centrum Nauki "Łukasiewicz"

Dodano: 02.08.2023 r.

fot. Wiktor Strzępek / RESinet.pl
fot. Wiktor Strzępek / RESinet.pl
RZESZÓW. W najbliższą sobotę tj. 5.08.2023 Podkarpackie Centrum Nauki „Łukasiewicz” w Jasionce zmieni się w arenę wielbicieli motoryzacji i paliw przyszłości. Odbędzie się tam naukowo-motoryzacyjne wydarzenie pod hasłem „MOTO PCN”.

Organizatorzy wydarzenia, oprócz rozmów z ekspertami o przyszłości motoryzacji, elektromobilności i wodoromobilności, zaplanowali również dla liczne atrakcje takie jak: pokazy naukowe i filmowe, jazdy pokazowe Bolida Politechniki Rzeszowskiej, jazdy testowe samochodów i lekkich pojazdów elektrycznych topowych marek oraz zwiedzanie z przewodnikiem samolotu AN-2.

Przed budynkiem PCN dostępna będzie GastroStrefa, a w niej foodtrucki, stoisko z lodami oraz miejsce na wypoczynek.

Partnerem wydarzenia jest G2A Arena, na parkingu której gdzie odbędzie się ekspozycja pojazdów w ramach XXIV Podkarpacki Rajd Pojazdów Zabytkowych.
 
PROGRAM MOTO PCN:
 
Parkingi PCN „Łukasiewicz” – wstęp wolny

12:00 – 19:00
  • Prezentacja Bolida Politechniki Rzeszowskiej – jazdy pokazowe
  • Prezentacje, stoiska informacyjne, jazdy testowe samochodów i lekkich pojazdów elektrycznych: Mercedes, BMW, Skoda, Electricall
 
Parking G2A Arena – naprzeciwko budynku PCN – wstęp wolny
Reklama

12:00 – 13:15 - XXIV Podkarpacki Rajd Pojazdów Zabytkowych – ekspozycja pojazdów – wstęp wolny
 
Strefa wewnętrzna PCN „Łukasiewicz” – wstęp wolny

14:00 – 18:00
  • Pokazy naukowe instruktorów pracowni PCN
17:00 – 18:30
  • Sofa Naukowa – rozmowy z ekspertami o przyszłości motoryzacji, elektromobilności i wodoromobilności
 
Strefa Ekspozycji Wewnętrznej PCN „Łukasiewicz” – wstęp płatny

12:00 – 19:00
  • Wystawy: „Lotnictwo”, „Żyję”, „Przyroda” wraz z grą terenową
  • Zwiedzanie z przewodnikiem samolotu AN-2
  • Pokazy filmów naukowych – sala AV
  • Warsztaty w pracowniach: biologia i ekologia, chemia, fizyka, fablab, robotyka
Atrakcje dodatkowe
  • Sklepik z pamiątkami
  • GastroStrefa przed budynkiem PCN: food truck, stoisko z lodami, strefa wypoczynku
 
Wszystkie wydarzenia oprócz strefy ekspozycji wewnętrznej i stałej oferty PCN są bezpłatne.


 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Utrudnienia na ul. Wierzbowej w Rzeszowie

RZESZÓW. Do piątku 28 maja mogą potrwać utrudnienia na ul. Wierzbowej w Rzeszowie, w rejonie skrzyżowania z ul. Warzywną.

Rzeszów

Konrad Fijołek obiecał wdrożenie "pakietu dla rowerzystów"

​RZESZÓW. Konrad Fijołek, kandydat na prezydenta Rzeszowa, zobowiązał się do realizacji pomysłów na rzecz poprawy infrastruktury rowerowej w Rzeszowie. 

Rzeszów

Tragiczny wypadek na ul. Gromskiego w Rzeszowie. Nie żyje 61-letnia kobieta

RZESZÓW. Do tragicznego wypadku doszło w sobotę, na skrzyżowaniu ulic Gromskiego i Krogulskiego w Rzeszowie.  W zderzeniu forda z audi ranne zostały cztery osoby. Jedna z nich zmarła w szpitalu. Policjanci wyjaśniają...

Rzeszów

Kiermasz z okazji Dnia Matki w CH Plaza

RZESZÓW. W najbliższą sobotę, 22 maja centrum handlowe Plaza wspólnie z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Rzeszowie, organizują kiermasz z okazji Dnia Matki.

Rzeszów

Narodowy Spis Powszechny 2021. Punkty spisowe podczas meczów na Stadionie Miejskim

RZESZÓW. Punkty będą otwarte podczas meczów piłkarskich.

Rzeszów

Samochód potrącił 35-latka na hulajnodze elektrycznej

RZESZÓW. 35-letni mieszkaniec Rzeszowa kierujący hulajnogą elektryczną, został potrącony na przejeździe dla rowerów, przez seata. Poszkodowany trafił do szpitala.

Rzeszów

W weekend zlot foodtrucków w Rzeszowie

RZESZÓW. W najbliższy weekend na skwerze Millenium Hall znów zaparkują ciężarówki z jedzeniem. 

Rzeszów

Wniosek ZRID na przebudowę ronda Pobitno złożony

​RZESZÓW. Kolejny krok w kierunku przebudowy ronda Pobitno. Na ręce wojewody trafił wniosek o zezwolenie na realizację tej inwestycji. Służby wojewody mają 90 dni na wydanie decyzji ZRID.

Reklama