Rzeszów - Wtorek, 12.08.2025
Reklama

Inauguracja Centrum Minecraft w Rzeszowie

Dodano:

fot. Wydział Edukacji Urzędu Miasta Rzeszowa / źródło: profil facebook
fot. Wydział Edukacji Urzędu Miasta Rzeszowa / źródło: profil facebook
RZESZÓW. Dziś o godz. 16:00 odbędzie się oficjalna inauguracja Centrum Minecraft i druku 3D. Miejsce to powstało w budynku, w którym mieścił się Międzyszkolny Ośrodek Sportowy przy ul. Unii Lubelskiej 1 w Rzeszowie.

Centrum Minecraft i druku 3D działa przy Młodzieżowym Domu Kultury, który jest odpowiedzialny za funkcjonowanie centrum oraz nabór osób chętnych na zajęcia. W powstanie placówki zaangażowany był także Wydział Edukacji Urzędu Miasta Rzeszowa oraz Biuro Obsługi Informatycznej i Telekomunikacyjnej urzędu.

W budynku przy ul. Unii Lubelskiej 1, w którym odbywają się zajęcia, z dwóch małych sal, utworzono jedną. Sala wyposażona jest w 16 stanowisk komputerowych. Na stanie są również w drukarki 3D, dzięki czemu efekty prac dzieci będzie można zobaczyć nie tylko na monitorze komputera.

Zajęcia w placówce mają łączyć zabawę z edukacją. Przeznaczone są dla uczniów klas I – VIII. Prowadzi je nauczyciel informatyki, Rafał Kochański.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Turniej Amp Futbol na Stadionie Miejskim

RZESZÓW. Po inauguracyjnej rundzie w Poznaniu drugim przystankiem PZU Amp Futbol Ekstraklasy 2025 będzie Rzeszów. I choć Stal była już organizatorem trzech turniejów, dopiero teraz ugości wszystkich naprawdę u siebie - na...

Rzeszów

Szkoła przy ul. Orzeszkowej będzie rozbudowana. Powstanie m.in. hala sportowa

RZESZÓW. We wtorek w rzeszowskim ratuszu podpisano umowę na rozbudowę i modernizację IX Liceum Ogólnokształcące. Zadanie wykona wyłoniona w przetargu firma Adamietz sp. z o.o. Wartość inwestycji to prawie 28 mln zł.

Rzeszów

Meleksy podwiozą odwiedzających na groby bliskich na cmentarzu Wilkowyja

RZESZÓW. Z myślą, przede wszystkim o osobach starszych, po cmentarzu komunalnym Wilkowyja będą „kursowały” bezpłatne meleksy, które podwiozą odwiedzających bliżej grobów swoich bliskich. Na razie tylko testowo i tylko w jeden dzień.

Rzeszów

Jak będą czynne Punkty Obsługi Mieszkańców w okresie świątecznym?

RZESZÓW. Jeśli zamierzacie w okresie świątecznym załatwiać jakieś sprawy urzędowe w Punktach Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Rzeszowa, znajdujących się w galeriach handlowych, sprawdźcie jak będą działać.

Rzeszów

Innowacyjny sprzęt do badań genetycznych w Podkarpackim Centrum Chorób Płuc

RZESZÓW. Na wyposażeniu Klinicznego Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej Podkarpackiego Centrum Chorób Płuc w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie pojawił się innowacyjny sprzęt do badań genetycznych.

Rzeszów

Budowa Wisłokostrady idzie pełną parą

RZESZÓW. Prace przy realizacji jednej z największych inwestycji drogowych ostatnich lat w Rzeszowie idą pełną parą. Nie wykluczone, że budowę Wisłokostrady uda się zakończyć jeszcze w tym roku.

Rzeszów

Wzrosły ceny mieszkań w Rzeszowie. Ile zapłacimy za metr kwadratowy?

RZESZÓW. Od początku roku ceny nowych mieszkań w stolicy Podkarpacia wzrosły o 2 % - tak wynika z danych platformy BIG DATA RynekPierwotny.pl.

Reklama