Rzeszów - Sobota, 17.05.2025
Reklama

Inauguracja Wystawy Interaktywnej „Eksploratorium” już w najbliższy piątek. Będą nowe atrakcje

Dodano:

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
RZESZÓW. 15 marca na Uniwersytecie Rzeszowskim odbędzie się oficjalna inauguracja wiosennej edycji Wystawy Interaktywnej „Eksploratorium”. Znajdą się na niej m.in. zestawy edukacyjne z elektroniki i biotechnologii.

W dniu 15.03.2019r. (piątek) o godzinie 9:00 na Uniwersytet Rzeszowski w budynku A0 na parterze uczniowie, nauczyciele i rodzice będą mieli możliwość uczestniczenia w uroczystej inauguracji wystawy interaktywnej.

Interaktywna wystawa „Eksploratorium” to miejsce stworzone dla pozaszkolnej edukacji dzieci i młodzieży. Głównym celem wystawy jest przybliżenie dzieciom i młodzieży osiągnięć naukowych w sposób łatwy i przystępny, w połączeniu z promocją badań i kierunków studiów.

Powstała aby wspierać szkoły i inne instytucje edukacyjne w dokształcaniu dzieci i młodzieży w różnych dziadzinach nauki, a inicjatorami jej powstania byli: kierownik Zakładu Dydaktyki Ogólnej i Systemów Edukacyjnych dr hab. prof. UR Wojciech Walat oraz prezes Stowarzyszenia EksploRes mgr Tomasz Michalski.

W tym roku do bogatej oferty edukacyjnej wystawy interaktywnej dołączą zestawy edukacyjne z elektroniki i biotechnologii, stanowiska do badań mikroskopowych i montowania układów elektronicznych.. Podczas otwarcia wystawy, każdy będzie mógł za darmo zmierzyć się z nowymi zadaniami jakie na niego czekają w nowej edycji.
Reklama
Wszystkie zajęcia realizowane na wystawie są wspieranie przez studentki z koła naukowego Edukacja bez granic z Wydziału Pedagogicznego. Wiosenna edycja wystawy Eksploratorium od marca 2019r. będzie objęta obowiązkową opłatą 5 zł od każdego ucznia. Środki finansowe zebrane z wpłat będą przeznaczone na bieżące naprawy oraz na rozbudowę wystawy o nowe eksponaty.

Przypomnijmy, że wystawa działa od 2014 r. i już na stałe wpisała się w działalność Uniwersytetu Rzeszowskiego. W ciągu 4 lat działalności Eksploratorium odwiedziło ponad 8 tysięcy dzieci i młodzieży z różnych szkół województwa podkarpackiego, jak również wiele grup młodzieży pochodzących z innych krajów, które uczestniczą w międzynarodowym programie ERASMUS+.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszowianin na podium Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o EU

RZESZÓW. Tegoroczna edycja, jak co roku, swój finał miała miejsce w Słupsku.

Rzeszów

Podziemna Trasa Turystyczna zamknięta od stycznia

RZESZÓW. Wartość inwestycji to blisko 22 mln zł.

Rzeszów

PGE Energia Ciepła oraz Klub Sportowy „Korona” Rzeszów zawarły umowę sponsoringową

RZESZÓW. Dzięki wsparciu rzeszowskiej elektrociepłowni dzieci i młodzież z klubu sportowego będą mogły kontynuować treningi i wyjeżdżać na zawody i turnieje sportowe.

Rzeszów

Zderzenie trzech samochodów w Trzebownisku. Wprowadzono ruch wahadłowy

RZESZÓW. Aktualnie odbywa tam się ruch wahadłowy. Utrudnienia potrwają do ok. 14.30.

Rzeszów

Rzeszów „bohaterem” anglojęzycznego programu [VIDEO]

RZESZÓW. W trakcie filmu Ryan Socash pokazuje m.in. Muzeum Techniki i Militariów, odwiedza rzeszowski Rynek oraz Podziemną Trasę Turystyczną.

Rzeszów

Stok narciarski i… pumptrack na Matysówce

RZESZÓW. Radny Daniel Kunysz zabiega o to, aby w sąsiedztwie stoku narciarskiego powstał pumptrack.

Rzeszów

Za kilka dni ruszy Hackathon Mobility. Wydarzenie odbędzie się w Urban Lab Rzeszów

RZESZÓW. Hackathon odbędzie się w dniach 14-15 grudnia 2019 r. w Urban Lab Rzeszów, przy ul. 3 maja.

Reklama