Rzeszów - Poniedziałek, 30.06.2025
Reklama

Inwestycja drogowa na os. Pogwizdów Nowy

Dodano:

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która opracuje dokumentację projektową na budowę ul. Chmajówka na osiedlu Pogwizdów Nowy. Powstanie tam droga o długości blisko 600 metrów.

Temat budowy drogi został poruszony na pierwszym spotkaniu prezydenta Konrada Fijołka z cyklu #RzeszowToMy, które odbyło się na osiedlu Miłocin. Wzięli w nim udział także m.in. mieszkańcy osiedla Pogwizdów Nowy, którzy oczekują tej inwestycji. - Zgodnie z zapowiedziami rozpoczęliśmy już przygotowania do wykonania tego zadania – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

W pierwszej kolejności opracowana zostanie dokumentacja rozbudowy ulicy na odcinku od skrzyżowania z ul. Myśliwską do ul. Łąkowej. Jest to odcinek o długości prawie 600 metrów. Zadanie obejmie budowę jezdni o szerokości minimum 5 metrów, jednostronnego chodnika lub drogi dla pieszych i rowerów , budowę skrzyżowań ul. Chmajówka z ul. Myśliwską, ul. Pogwizdowską i ul. Łąkową. Częścią inwestycji będzie także budowa oświetlenia na projektowanym odcinku drogi.

W kwietniu miasto planuje rozstrzygnąć przetarg na wybór projektanta tej inwestycji. Wybrana firma będzie miała na opracowanie dokumentacji 14 miesięcy od daty podpisania umowy.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Czołowe zderzenie osobówki z ciężarówką na S19. Kierowca zginął na miejscu

RZESZÓW. W nocnym wypadku na drodze S19 zginął 36-letni kierowca osobowego volkswagena, mieszkaniec powiatu rzeszowskiego.

Rzeszów

Komunikacja miejska w Rzeszowie wraca do normalności

RZESZÓW. Od 1 czerwca zmiany w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej. Ograniczone pozostaną kursy linii nr  „53”. Z kolei kursy linii „3”, „22” i „20” ulegną korekcie.

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto Akcelerator Technologiczny ConceptLab

RZESZÓW. Otwarcie akceleratora ogłoszono podczas internetowej konferencji, która odbyła się 21 maja.

Rzeszów

Znamy rozkład lotów na trasie Warszawa - Rzeszów

RZESZÓW. Połączenia będą realizowane od 1 czerwca br.

Rzeszów

Od 25 maja otwarte szkoły w Rzeszowie

RZESZÓW. Od poniedziałku, 25 maja br. uczniowie klas I-III mogą uczestniczyć w zajęciach opiekuńczo–wychowawczych z elementami zajęć dydaktycznych. Będą również konsultacje dla uczniów klas VIII.

Rzeszów

Koronawirus. Od kilku tygodni brak nowych zakażeń w Rzeszowie. Na Podkarpaciu stabilnie

PODKARPACIE. Kolejny dzień bez nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. W samym Rzeszowie nowych zakażeń nie odnotowano od 22 kwietnia.

Rzeszów

Rzeźba Jana Pawła II wkrótce stanie w Parku Papieskim. Wybrano wykonawcę

RZESZÓW. Na terenie Parku Papieskiego, w miejscu pamiątkowego głazu już wkrótce stanie pomnik Jana Pawła II. Miasto wybrało właśnie wykonawcę inwestycji.

Reklama