Rzeszów - Sobota, 27.12.2025
Reklama

Jazda profilaktyczna. Sprawdź, gdzie zaparkuje autobus "Medyka" w październiku

Dodano: 04.10.2022 r.

fot. Marcin Piecyk / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Marcin Piecyk / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZOW. Pięć przystanków zaplanowano w październiku na trasie specjalnego autobusu „Medyka”. W autobusie mieszkańcy mogą bezpłatnie wykonać badania profilaktyczne 40+.

Od września do końca października miasto Rzeszów wspólnie z Centrum Medycznym Medyk realizują wydarzenie pod hasłem „Jazda Profilaktyczna”. W ramach akcji, specjalny autobus „Medyka” jeździ po rzeszowskich osiedlach. W autobusie prowadzone są badania profilaktyczne, pozwalające przekrojowo sprawdzić stan zdrowia. Pobierana jest krew, przyjmowane są próbki moczu, wykonywany jest pomiar ciśnienia oraz BMI.

kcja skierowana jest do wszystkich rzeszowian, ale przede wszystkim do tych osób, które są zabiegane i na co dzień nie mają czasu na wizytę w przychodni: mamy z małymi dziećmi, osoby pracujące, czy seniorzy, którym przyjście do placówki medycznej sprawiłoby trudności. 

Osoby, które chcą skorzystać z bezpłatnych badań, mogą się wcześniej zarejestrować pod numerem telefonu 517194743. Na badanie należy przyjść na czczo, z próbką moczu.
Reklama
- Akcja „Jazda Profilaktyczna” potrwa do 15 października. W przypadku dużego zainteresowania na danym osiedlu – będziemy ponawiać terminy badań, tak, aby każdy mieszkaniec naszego miasta miał szansę skorzystać z badań – informuje Monika Wojtaś z działu promocji Centrum Medycznego Medyk.

Poniżej harmonogram badań na październik:

10.10 Króla Augusta
- parking przy ul. Sportowej 3 ( z boku restauracji Oro Ristorante)

11.10 Miłocin
- zatoczka przy ZS Agroprzedsiębiorczości przy ul. Miłocińskiej 75

12.10 Przybyszówka i Bzianka
- parking RDK przy ul. Dębickiej 170

13.10 Mieszka 1
- parking przy sklepie FRAC przy ul. Lwowskiej 6

15.10 Baranówka oraz Gen Andersa

Autobus stacjonuje na wybranym osiedlu w godz. 6:00-10:00.
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Dodatek osłonowy. Można składać wnioski

RZESZÓW. MOPS w Rzeszowie rozpoczął przyjmowanie wniosków o tzw. dodatek osłonowy. Można go otrzymać na pokrycie części wydatków ponoszonych na energię oraz żywność.

Rzeszów

Rozpoczęła się jedna z największych inwestycji drogowych w Rzeszowie w 2022 r.

RZESZÓW. Ruszyły prace prze przebudowie skrzyżowania al. Wyzwolenia z al. Okulickiego. 

Rzeszów

Dotacje na usuwanie wyrobów zawierających azbest. Wkrótce rusza nabór wniosków

RZESZÓW. Wnioski o udzielenie dotacji na dofinansowanie kosztów, związanych z demontażem wyrobów zawierających azbest, można składać od 10 do 31 stycznia 2022 roku.

Rzeszów

Wybrano zarząd Społecznej Rady Sportu w Rzeszowie

RZESZÓW. We wtorek, 4 stycznia wybrano zarząd Społecznej Rady Sportu. Na jej czele stanie Mirosław Wierzbicki, lekkoatleta i organizator imprez biegowych.

Rzeszów

Podkarpacka Kolej Aglomeracyjna. Ruszyły połączenia z Rzeszowa do Kolbuszowej

RZESZÓW. 3 stycznia br. zainaugurowano połączenia kolejowe na trasie Rzeszów – Kolbuszowa w ramach Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej.

Rzeszów

Śmiertelny wypadek w Rudnej Małej. Kierowca osobówki zderzył się z sarną

RZESZÓW. Do tragicznego wypadku doszło wczoraj na drodze krajowej nr 9 w Rudnej Małej. Kierowca volvo nie przeżył zderzenia z sarną, którą wcześniej potrącił funkcjonariusz ITD.

Rzeszów

Szpital "na górce" wznawia porody rodzinne

RZESZÓW. Kliniczny Szpital Wojewódzki Nr 2 przy ul. Lwowskiej od 1 stycznia 2022 r. przywraca porody rodzinne. 

Rzeszów

Pierwsi kierowcy w Rzeszowie ukarani wyższymi mandatami

RZESZÓW. W niedzielę, rzeszowscy policjanci ukarali mandatami w wysokości 1500 zł trzech kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 51 km/h.

Reklama