Rzeszów - Wtorek, 23.09.2025
Reklama

Jazda profilaktyczna. Sprawdź, gdzie zaparkuje autobus "Medyka" w październiku

Dodano: 04.10.2022 r.

fot. Marcin Piecyk / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Marcin Piecyk / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZOW. Pięć przystanków zaplanowano w październiku na trasie specjalnego autobusu „Medyka”. W autobusie mieszkańcy mogą bezpłatnie wykonać badania profilaktyczne 40+.

Od września do końca października miasto Rzeszów wspólnie z Centrum Medycznym Medyk realizują wydarzenie pod hasłem „Jazda Profilaktyczna”. W ramach akcji, specjalny autobus „Medyka” jeździ po rzeszowskich osiedlach. W autobusie prowadzone są badania profilaktyczne, pozwalające przekrojowo sprawdzić stan zdrowia. Pobierana jest krew, przyjmowane są próbki moczu, wykonywany jest pomiar ciśnienia oraz BMI.

kcja skierowana jest do wszystkich rzeszowian, ale przede wszystkim do tych osób, które są zabiegane i na co dzień nie mają czasu na wizytę w przychodni: mamy z małymi dziećmi, osoby pracujące, czy seniorzy, którym przyjście do placówki medycznej sprawiłoby trudności. 

Osoby, które chcą skorzystać z bezpłatnych badań, mogą się wcześniej zarejestrować pod numerem telefonu 517194743. Na badanie należy przyjść na czczo, z próbką moczu.
Reklama
- Akcja „Jazda Profilaktyczna” potrwa do 15 października. W przypadku dużego zainteresowania na danym osiedlu – będziemy ponawiać terminy badań, tak, aby każdy mieszkaniec naszego miasta miał szansę skorzystać z badań – informuje Monika Wojtaś z działu promocji Centrum Medycznego Medyk.

Poniżej harmonogram badań na październik:

10.10 Króla Augusta
- parking przy ul. Sportowej 3 ( z boku restauracji Oro Ristorante)

11.10 Miłocin
- zatoczka przy ZS Agroprzedsiębiorczości przy ul. Miłocińskiej 75

12.10 Przybyszówka i Bzianka
- parking RDK przy ul. Dębickiej 170

13.10 Mieszka 1
- parking przy sklepie FRAC przy ul. Lwowskiej 6

15.10 Baranówka oraz Gen Andersa

Autobus stacjonuje na wybranym osiedlu w godz. 6:00-10:00.
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W przyszłym roku ruszą prace budowlane przy Podkarpackim Centrum Nauki

RZESZÓW. PCN „Łukasiewicz”, które powstaanie w Jasionce, ma być gotowe do połowy 2022 roku.

Rzeszów

O rozwoju pielęgniarstwa na Uniwersytecie Rzeszowskim. XII Międzynarodowe Sympozjum już wkrótce

RZESZÓW. XII Międzynarodowe Sympozjum odbędzie się w dniach 26-27 września 2019 roku.

Rzeszów

W strefie Rzeszów-Dworzysko powstaje nowy budynek straży pożarnej

RZESZÓW. Aktualnie na terenie inwestycji rozpoczynają się prace wykończeniowe.

Rzeszów

W Rzeszowie zapowiadają wiatr w porywach do 80 km/h

RZESZÓW. Silne wiatry mogą rozpocząć się od godz. 19:00 dnia 17.09.2019 i potrwają do godz. 09:00 dnia 18.09.2019.

Rzeszów

Już niebawem dni otwarte w Zarządzie Transportu Miejskiego

RZESZÓW. Dni otwarte odbędą się w dniu 20 września 2019 r. w godzinach 8:00 – 15:00 w siedzibie Zarządu Transportu Miejskiego

Rzeszów

Parking wielopoziomowy przy hali Podpromie będzie czteropoziomowy z wyjazdem na most

RZESZÓW. Do 2023 roku mieszkańcy powinni już korzystać z nowej inwestycji.

Rzeszów

Radni z PiS chcą rewitalizacji placu targowego. Plan ratusza zakłada inwestycje na ok. 2 mln zł

RZESZÓW. Radni z rawa i Sprawiedliwości podnieśli temat rewitalizacji całego placu targowego przy ul. Targowej.

Reklama