Rzeszów - Wtorek, 19.08.2025
Reklama

Jeden z radnych wnioskuje o kompleksową analizę tras autobusów MPK

Dodano:

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Wg. jednego z radnych Rady Miasta Rzeszowa „wiele autobusów jeździ praktycznie pustych”, przez co należy wykonać kompleksową analizę tras jakimi poruszają się autobusy komunikacji miejskiej.

Radny Daniel Kunysz z Rozwoju Rzeszowa po sesji Rady Miasta odbytej w dniu 18 grudnia 2018 roku, zwrócił się z wnioskiem o aktualizację tras, gdyż jego zdaniem „linie autobusowe wymagają gruntownej przebudowy”.

Zmiana ta miałaby być podyktowana znaczącym powiększaniem się powierzchni miasta Rzeszowa, gdyż obecne kursy zdaniem Kunysza nie odpowiadają potrzebom mieszkańców, przez co ci decydują się na jazdę prywatnymi środkami transportu zwiększając korki w mieście.

„Wiele autobusów jeździ praktycznie pustych, a inne są przepełnione. To pokazuje, ze transporty publiczny nie jest wyważony, potwierdzają to również korki w mieście. Linie autobusowe wymagają gruntownej przebudowy” – czytamy w interpelacji radnego.

Warto w tym miejscu dodać, że Zarząd Transportu Miejskiego planuje zmiany w siatce połączeń autobusowych, które miałyby obowiązywać od 1 lutego 2019 r. Podkarpackie Stowarzyszenie Miłośników Komunikacji wystosowuje apel o rozwagę. Jak na razie działania ZTM-u sprowadzają się do konsultacji tematu z Radami Osiedli.
Reklama
Do pomysłu ZTM-u ustosunkowało się Podkarpackie Stowarzyszenie Miłośników Komunikacji: „Aktualny układ komunikacyjny ma wiele niedogodności, które można porównać do „ran”, a chwilowe „zaklejenie ran” nic nie wniesie. Obecna siatka transportowa pochodzi z 1991 roku i trzeba ją utworzyć praktycznie od nowa.” – czytamy w oświadczeniu skierowanym do dyrektorki ZTM-u Anny Kowalskiej i podpisanym przez Dominika Bąka, prezesa zarządu Podkarpackiego Stowarzyszenia Miłośników Komunikacji.

Czy pozostali radni ustosunkują się do wniosku Daniela Kunysza oraz pomysłu ZTM-u odnośnie konsultacji przekonamy się podczas następnej sesji Rady Miasta.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Okradł salon meblowy w Rzeszowie na ponad 12 tys. zł

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci zatrzymali 38-letniego mieszkańca Rzeszowa, który dokonał 11 kradzieży w jednym z salonów meblowych. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Rzeszów

Diecezja rzeszowska zbiera na powodzian. Miasto przekaże 200 tys. dla mieszkańców gminy Chmielnik

RZESZÓW. W minionym tygodniu intensywne opady deszczu, burze i nawałnice wyrządziły wiele szkód mieszkańcom Podkarpacia. We wszystkich kościołach diecezji rzeszowskiej odbędzie się zbiórka na rzecz poszkodowanych.

Rzeszów

W Rzeszowie odwołano Pogotowie Przeciwpowodziowe. Poszkodowani mogą starać się o zasiłek

RZESZÓW. W związku z ustabilizowaniem się sytuacji powodziowej dziś o godz. 6:00 rano odwołano Pogotowie Przeciwpowodziowe.

Rzeszów

Nowy rozkład jazdy sześciu linii komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Od 1 lipca br. zmianie ulegnie rozkład jazdy linii nr 13, 17, 34, 35, 45 i 53.

Rzeszów

Miasto rozpoczyna walkę z komarami i kleszczami

RZESZÓW. Dwa dni potrwają działania mające na celu zwalczanie komarów i kleszczy na terenie miasta.

Rzeszów

Będzie połączenie ul. Krajobrazowej i ul. Niemena z ul. Wyspiańskiego

RZESZÓW. Ruszył przetarg na roboty budowlane polegające na budowie połączenia ul. Krajobrazowej i ul. Niemena z ul. Wyspiańskiego.

Rzeszów

Siedem firm zainteresowanych modernizacją ul. Lisa Kuli

RZESZÓW. Wszystkie oferty mieszczą się w wymaganiach finansowych, jakie wyznaczyło miasto.

Rzeszów

LOT uruchamia 4 wakacyjne połączenia z Jasionki

RZESZÓW. W wakacje z lotniska w Jasionce polecimy do Chorwacji, Grecji, Hiszpanii i Bułgarii. Do wznowienia lotów szykuje się również Ryanair.

Reklama