Rzeszów - Niedziela, 21.12.2025
Reklama

Jeden z radnych wnioskuje o kompleksową analizę tras autobusów MPK

Dodano: 07.01.2019 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Wg. jednego z radnych Rady Miasta Rzeszowa „wiele autobusów jeździ praktycznie pustych”, przez co należy wykonać kompleksową analizę tras jakimi poruszają się autobusy komunikacji miejskiej.

Radny Daniel Kunysz z Rozwoju Rzeszowa po sesji Rady Miasta odbytej w dniu 18 grudnia 2018 roku, zwrócił się z wnioskiem o aktualizację tras, gdyż jego zdaniem „linie autobusowe wymagają gruntownej przebudowy”.

Zmiana ta miałaby być podyktowana znaczącym powiększaniem się powierzchni miasta Rzeszowa, gdyż obecne kursy zdaniem Kunysza nie odpowiadają potrzebom mieszkańców, przez co ci decydują się na jazdę prywatnymi środkami transportu zwiększając korki w mieście.

„Wiele autobusów jeździ praktycznie pustych, a inne są przepełnione. To pokazuje, ze transporty publiczny nie jest wyważony, potwierdzają to również korki w mieście. Linie autobusowe wymagają gruntownej przebudowy” – czytamy w interpelacji radnego.

Warto w tym miejscu dodać, że Zarząd Transportu Miejskiego planuje zmiany w siatce połączeń autobusowych, które miałyby obowiązywać od 1 lutego 2019 r. Podkarpackie Stowarzyszenie Miłośników Komunikacji wystosowuje apel o rozwagę. Jak na razie działania ZTM-u sprowadzają się do konsultacji tematu z Radami Osiedli.
Reklama
Do pomysłu ZTM-u ustosunkowało się Podkarpackie Stowarzyszenie Miłośników Komunikacji: „Aktualny układ komunikacyjny ma wiele niedogodności, które można porównać do „ran”, a chwilowe „zaklejenie ran” nic nie wniesie. Obecna siatka transportowa pochodzi z 1991 roku i trzeba ją utworzyć praktycznie od nowa.” – czytamy w oświadczeniu skierowanym do dyrektorki ZTM-u Anny Kowalskiej i podpisanym przez Dominika Bąka, prezesa zarządu Podkarpackiego Stowarzyszenia Miłośników Komunikacji.

Czy pozostali radni ustosunkują się do wniosku Daniela Kunysza oraz pomysłu ZTM-u odnośnie konsultacji przekonamy się podczas następnej sesji Rady Miasta.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Projekt uchwały PiS ws. korków w mieście wykreślony. Tadeusz Ferenc: „W każdym dużym mieście są korki”

RZESZÓW. Choć radny Marcin Fijołek próbował ratować projekt uchwały, punkt został wykreślony z porządku obrad sesji Rady Miasta.

Rzeszów

Rozbudowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 3 ruszy początkiem przyszłego roku

RZESZÓW. Prace wycenione na 8 mln zł mają ruszyć na początku przyszłego roku.

Rzeszów

Nowa twarz w Radzie Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Wiceprzewodniczący Rady Miasta Rzeszowa dostał mandat do Sejmu.

Rzeszów

Połączenie ul. Wierzbowej z ul. Kopisto będzie realizowane w przyszłym roku

RZESZÓW. Aktualnie MZD zajmuje się projektem całej inwestycji.

Rzeszów

Kojarzysz starszego pana grające na akordeonie na ulicach Rzeszowa? Jest petycja o upamiętnienie jego postaci

RZESZÓW. Ponad 5 tyś osób poparło petycje w sprawie upamiętnienia postaci pana Józefa.

Rzeszów

BSH w Rzeszowie poszukuje pracowników sezonowych do fabryki w Rogoźnicy

RZESZÓW. BSH w Rogoźnicy potrzebuje kilkudziesięciu nowych pracowników.

Rzeszów

Trenerzy z Google Polska gościli w Rzeszowie

RZESZÓW. Ponad sto osób uczestniczyło w warsztatach projektowania design thinking w Podkarpackim Centrum Innowacji przy ul. Lenartowicza.

Rzeszów

Dwa śmiertelne wypadki. 32-latka leżącego na drodze przejechał samochód, zaś 22-latek zginął w wypadku

RZESZÓW. Dwie osoby zginęły w ubiegły weekend na drogach powiatu rzeszowskiego. 

Reklama