Rzeszów - Piątek, 21.11.2025
Reklama

Jest umowa na rozbudowę rzeszowskiego łącznika autostrady A4

Dodano: 23.03.2022 r.

fot. Powiat Rzeszowski
fot. Powiat Rzeszowski
RZESZOW. Władze Powiatu Rzeszowskiego podpisały z firmą STRABAG umowę na I etap rozbudowy rzeszowskiego łącznika autostrady A4. Prace rozpoczną się już tej wiosny. Inwestycja ma być gotowa w czerwcu 2023 roku.

Podpisana we wtorek umowa zakłada przebudowę prawie trzykilometrowego odcinka drogi powiatowej od granicy Rzeszowa do węzła autostrady A4 Rzeszów Północ. Inwestycja o wartości blisko 40,5 mln zł jest dofinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

– To ogromna inwestycja, będąca wkładem Powiatu Rzeszowskiego w unowocześnienie komunikacji i ruchu drogowego. Zwiększy się komfort i bezpieczeństwo jazdy. Ten ogromny wysiłek inwestycyjny i finansowy na pewno okaże się bardzo korzystny nie tylko dla mieszkańców Rzeszowszczyzny – mówi Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski.

Część rozbudowywanej drogi znajduje się na terenie Rzeszowa, dlatego miasto dofinansuje realizację inwestycji.

– Miasto Rzeszów bierze w tym przedsięwzięciu czynny udział. Część tego przebudowywanego odcinka, blisko kilometr, znajduje się na terenie naszego osiedla Pogwizdów Nowy. Miasto Rzeszów wsparło tę inwestycję kwotą ponad 12 mln zł – mówi prezydent Konrad Fijołek.
Reklama
W ramach inwestycji powstaną m.in. dodatkowe pasy ruchu. Przebudowane zostaną skrzyżowania z drogami przecinającymi. Powstaną m.in. nowe chodniki, ciągi pieszo rowerowe, zatoki autobusowe i przejścia dla pieszych.

Zakończenie prac planowane jest na połowę czerwca 2023 roku.

Prezydent Rzeszowa we wtorek zapowiedział także realizację kolejnej ważnej inwestycji drogowej. - Lada dzień ogłosimy przetarg na wybór firmy, która przebuduje odcinek ulicy Warszawskiej, od skrzyżowania z ul. Myśliwską w kierunku północnym. Będzie to odcinek o długości prawie kilometra. Istniejąca droga zostanie poszerzona do czterech pasów ruchu, powstanie m.in. także chodnik, ścieżka rowerowa, kanalizacja deszczowa – poinformował Konrad Fijołek.

Realizacja tych dwóch drogowych inwestycji spowoduje, że jadąc ulicą Warszawską od centrum Rzeszowa do węzła A4 Rzeszów Północ kierowcy będą mogli na całym odcinku korzystać z komfortowej drogi o czterech pasach ruchu.   

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kradł rowery na Nowym Mieście i na Drabiniance. 46-latek w rękach Policji

RZESZÓW. 46-mieszkaniec Rzeszowa został zatrzymany przez Policję, w związku z podejrzeniem o kradzieże rowerów na terenie osiedli Drabinianka i Nowe Miasto. Mężczyzna przyznał się do ich kradzieży i  usłyszał już pierwsze zarzuty.

Rzeszów

Apel Urzędu Miasta do mieszkańców Rzeszowa

RZESZÓW. Urząd Miasta Rzeszowa apeluje o załatwianie spraw telefonicznie lub przez internet.

Rzeszów

Stacja Rzeszów Główny z nowoczesnym systemem informacji i monitoringiem

RZESZÓW. Polskie Linie Kolejowe wprowadzą nowoczesny system informacji pasażerskiej oraz system monitoringu na stacji Rzeszów Główny. Obydwa systemy w pełni zaczną funkcjonować w przyszłym roku.

Rzeszów

Dodatkowy termin przyjmowania odpadów w PSZOK-ach

RZESZOW. Odpady do PSZOK-ów przy ul. Ciepłowniczej i przy al. Sikorskiego będą przyjmowane cztery razy w tygodniu.

Rzeszów

Na prawym brzegu Wisłoka powstanie duży park? W kwietniu konkurs na projekt

RZESZÓW. Nowa, miejska przestrzeń do wypoczynku miałaby powstać na obszarze o powierzchni 10 hektarów.

Rzeszów

Pędził 107 km/h na ul. Myśliwskiej. Nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać

RZESZÓW. 24-letni kierowca z sądowym zakazem kierowania pojazdami, w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. W trakcie ucieczki porzucił samochód i zaczął uciekać pieszo. Został zatrzymany, a o jego...

Rzeszów

Podrobiona odzież na bazarze przy ul. Dworaka. Zatrzymano obywatela Bułgarii

RZESZÓW. Policja zabezpieczyła 120 podrobionych koszulek światowych marek, którymi handlował na bazarze przy ul. Dworaka obywatel Bułgarii.

Rzeszów

Trwa zbiorka archiwalnych zdjęć Rzeszowa. Powstanie z nich wystawa

RZESZÓW. Rzeszowski Dom Kultury rozpoczął zbiórkę starych fotografii przedstawiających Rzeszów i okolice oraz jego mieszkańców. Zwieńczeniem akcji będzie interaktywna wystawa zebranych zdjęć oraz wydanie zbiorowej publikacji pn. „Historie życiem pisane”.

Reklama