Rzeszów - Piątek, 16.05.2025
Reklama

Jutro zapadnie decyzja odnośnie absolutorium dla prezydenta Rzeszowa, Tadeusza Ferenca

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Już jutro podczas sesji Rady Miasta przez radnymi głosowanie w sprawie przyznania absolutorium dla prezydenta Rzeszowa. Podczas dyskusji możemy spodziewać się tematów związanych z niezrealizowanymi i zrealizowanymi inwestycjami, przyszłości rozwoju miasta oraz debatą na temat budżetu.

Przypomnijmy, że absolutorium to wyraz politycznej akceptacji właściwego wykonania budżetu w roku poprzednim. Taka forma oceny pracy dotyczy m.in. wójtów, burmistrzów oraz prezydentów miast. Oceny dokonują radni poprzez głosowanie nad przyjęciem uchwały o udzieleniu absolutorium.

W ubiegłorocznym głosowaniu nad przyznaniem absolutorium głosy radnych były podzielone na dwa fronty i w podobny sposób przebiegło również głosowanie, w którym 16 radnych opowiedziało się za przyjęciem, natomiast 9 radnych Prawa i Sprawiedliwości głosowało przeciwnie, toteż uchwałę przyjęto większością głosów.
Reklama
W ubiegłorocznej debacie głosy negatywne skupiły się wokół braku powołania Rzeszowskiej Rady Kultury, Centrum Sztuki Współczesnej oraz utrata 277 milionowego dofinansowania na obwodnice południową. Co oczywiste, nie zabrakło również głosów pochwalnych, których rzecz jasna było więcej, co pokazywał wynik głosowania.

Nie mniej jednak nowy rok to nowy budżet, nowe inwestycje, plany i obietnice. Możemy spodziewać się długiej dyskusji, której wynik i przebieg poznamy już jutro podczas sesji Rady Miasta. Po ubiegłorocznym głosowaniu prezydent Rzeszowa jeszcze wiele razy nawiązywał do jego wyników, przyznając że PiS jest przeciw budżetowi, choć ten wynosi tyle samo co budżet województwa podkarpackiego.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowy zespół w Podkarpackiej policji. „Speed” zajmie się piratami drogowymi

RZESZÓW. Policjanci otrzymali 50-konne nieoznakowane BMW 330i xdrive oraz oznakowane BMW 320i xdrive.

Rzeszów

Trwa remont ul. Wieniawskiego. Przejazd od strony ul. Kiepury zablokowany

RZESZÓW. Na ul. Wieniawskiego trwa trzyetapowa rozbudowa.

Rzeszów

Wieczorna akcja rzeszowskiej policji. Poszukiwali dwóch nastolatek

RZESZÓW. Blisko 50 policjantów szukało wczoraj dwóch zaginionych nastolatek.

Rzeszów

Złe informacje dla Ratusza ws. powiększenia Rzeszowa, choć ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła

RZESZÓW. Ostateczna decyzja zostanie podjęta podczas posiedzenia rządu.

Rzeszów

Budowa parkingu wielopoziomowego na Podpromiu możliwa najwcześniej w 2020 roku

RZESZÓW. Miasto informuje, że pod inwestycje została już wykonana robocza koncepcja realizacji.

Rzeszów

Mieszkańcy protestują ws. wodnego placu zabaw. Prezydent Rzeszowa: zróbcie konsultacje

RZESZÓW. Ratusz w przypadku negatywnej oceny, poszuka nowego miejsca dla wodnego placu zabaw. 

Rzeszów

Powstaną centra opiekuńczo-mieszkalne dla osób niepełnosprawnych

RZESZÓW, POLSKA. Na realizację programu w bieżącym roku przeznaczono 50 mln zł w skali kraju.

Reklama