Karabiny maszynowe, granaty i materiały wybuchowe w domu mieszkańca Głogowa Małopolskiego
Dodano: 25.10.2023 r.
fot. KMP w Rzeszowie
GŁOGÓW MAŁOPOLSKI. Mieszkaniec Głogowa Małopolskiego został zatrzymany przez policję. W domu mężczyzny funkcjonariusze ujawnili nielegalną broń i materiały wybuchowe. Podejrzany został objęty policyjnym dozorem.
W ubiegłą środę, policjanci z komisariatu w Głogowie Małopolskim, otrzymali informacje o kradzieży lamp z przyczepki samochodowej wyposażonej w lokalizator GPS. Na podstawie uzyskanego sygnału ustalono, że przedmioty te znajdują się na jednej z posesji, w pobliskiej miejscowości.
W trakcie prowadzonych czynności, w pomieszczeniach budynku gospodarczego, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli dwa karabiny maszynowe MAXIM wz. 1910, granat moździerzowy oraz granat wojskowy typu F-1. Po sprawdzeniu przez biegłego z zakresu balistyki i zespołu Sekcji Minersko- Pirotechnicznej SPKP w Rzeszowie, ujawniono materiał wybuchowy w postaci trotylu o wadze 13 gram.
Podejrzanym o posiadanie nielegalnej broni i materiałów wybuchowych okazał się mieszkaniec gminy Głogów Małopolski. Mężczyzna usłyszał zarzuty, a prokurator prowadzący śledztwo objął go policyjnym dozorem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 8 lat.
RZESZÓW. W niedzielę, po raz 29. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Hasło przewodnie tegorocznej zbiórki to „Finał z głową”. W tym roku Orkiestra zbiera na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki...
RZESZÓW. Poznaliśmy wyniki najbardziej rozświetlonego konkursu w Polsce „Świeć Się z Energą”. Rzeszów uplasował się na 13. pozycji i zdobył nagrody warte 10 tys. zł.
RZESZÓW. W ramach modernizacji Stacji Rzeszów Główny, przebudowano przejazd kolejowo-drogowy przy ul. Marii Konopnickiej, dzięki czemu jest on czynny przez całą dobę.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz