Karabiny maszynowe, granaty i materiały wybuchowe w domu mieszkańca Głogowa Małopolskiego
Dodano: 25.10.2023 r.
fot. KMP w Rzeszowie
GŁOGÓW MAŁOPOLSKI. Mieszkaniec Głogowa Małopolskiego został zatrzymany przez policję. W domu mężczyzny funkcjonariusze ujawnili nielegalną broń i materiały wybuchowe. Podejrzany został objęty policyjnym dozorem.
W ubiegłą środę, policjanci z komisariatu w Głogowie Małopolskim, otrzymali informacje o kradzieży lamp z przyczepki samochodowej wyposażonej w lokalizator GPS. Na podstawie uzyskanego sygnału ustalono, że przedmioty te znajdują się na jednej z posesji, w pobliskiej miejscowości.
W trakcie prowadzonych czynności, w pomieszczeniach budynku gospodarczego, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli dwa karabiny maszynowe MAXIM wz. 1910, granat moździerzowy oraz granat wojskowy typu F-1. Po sprawdzeniu przez biegłego z zakresu balistyki i zespołu Sekcji Minersko- Pirotechnicznej SPKP w Rzeszowie, ujawniono materiał wybuchowy w postaci trotylu o wadze 13 gram.
Podejrzanym o posiadanie nielegalnej broni i materiałów wybuchowych okazał się mieszkaniec gminy Głogów Małopolski. Mężczyzna usłyszał zarzuty, a prokurator prowadzący śledztwo objął go policyjnym dozorem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 8 lat.
RZESZÓW. Ratusz otworzy przetarg na budowę przedszkola dla 120 dzieci oraz żłobka dla 150 dzieci. Inwestycja ma powstać na os. Budziwój, przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7.
RZESZÓW. Od 11 marca na stacji Rzeszów Główny wprowadzono nową organizację dojść do peronów. Podróżni skorzystają z dodatkowego tymczasowego przejścia zamiast kładki.
RZESZÓW. Punkty Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Rzeszowa mieszczące się w galeriach handlowych oraz Punkt Informacyjny UM Rzeszowa w hipermarkecie bi 1 od 12 marca 2020 r. są nieczynne do odwołania.
Telefoniczny dyżur ekspercki odbędzie się w czwartek 12.03.2020. Eksperci będą odpowiadać na pytania w godz. 11:00 – 13:00 pod numerem telefonu 17 858 61 85.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz