Rzeszów - Sobota, 16.05.2026
Reklama

Kibice przejdą ulicami Rzeszowa. Utrudnienia przed meczem Resovii ze Stalą Stalowa Wola

Dodano: 14.05.2026 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. W piątek na stadionie przy ul. Hetmańskiej w Rzeszowie rozegrany zostanie mecz o Mistrzostwo Betclic 2. ligi mężczyzn w piłce nożnej. Resovia przed własną publicznością zmierzy się ze Stalą Stalowa Wola. W związku z przemarszem kibiców na to spotkanie, mieszkańcy muszą liczyć się z czasowymi utrudnieniami w ruchu drogowym w rejonie skrzyżowania ulicy Hetmańskiej z al. Powstańców Warszawy oraz ograniczeniami dla osób wypoczywających na Bulwarach nad Wisłokiem.

Początek meczu zaplanowano na godz. 20:00. Policjanci szacują, że do Rzeszowa może przyjechać około 400 kibiców drużyny gości, którzy będą podróżować autokarami i samochodami prywatnymi. Dla fanów Stali Stalowa Wola przygotowano parking przy al. Powstańców Warszawy, w rejonie dawnego kina Helios.

Przemarsz kibiców Stali na stadion odbędzie się w godz. 18:00 – 18.30. W tym czasie, a także po zakończeniu spotkania, kierowcy mogą spodziewać się utrudnień w rejonie al. Powstańców Warszawy oraz skrzyżowania ulic Hetmańskiej i Powstańców Warszawy.

Z kolei kibice Resovii przejdą na stadion z rzeszowskiego Rynku. Zbiórkę zaplanowano o godz. 18:00 pod Ratuszem. Trasa przemarszu poprowadzi ulicami Słowackiego i Szopena, a następnie Bulwarami nad Wisłokiem. Utrudnienia mogą wystąpić zarówno dla pieszych i rowerzystów korzystających z Bulwarów, jak i w okolicach skrzyżowania ulic Szopena i Słowackiego, w pobliżu Filharmonii Podkarpackiej.

Reklama

Podobnych utrudnień można spodziewać się także po zakończeniu meczu, około godz. 22.30.

Policja apeluje do mieszkańców o wyrozumiałość i stosowanie się do poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy zabezpieczających przemarsz.

Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Lidl i Biedronka wydłużają godziny otwarcia sklepów

RZESZÓW. Od 2 kwietnia sieć sklepów Lidl wprowadziła wydłużone godziny otwarcia. Markety będą czynne już od godz. 6:00. Podobne ułatwienia dla klientów zastosowała Biedronka.

Rzeszów

Rzeszowscy urzędnicy będą wykonywać swoją pracę zdalnie

RZESZÓW. Zmiany w ratuszu w związku z nowymi ograniczonymi jakie wprowadził rząd od  1 kwietnia 2020 r.

Rzeszów

Jak pojadą autobusy w Wielkanoc? Znamy rozkład jazdy

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego podał okołoświąteczny rozkład jazdy autobusów komunikacji miejskiej.

Rzeszów

Skywayrun organizuje "wirtualny bieg" w Rzeszowie

RZESZÓW. Uczestnicy wirtualnego biegu będą mieli do pokonania dystans 5 km.

Rzeszów

Tarcza Antykryzysowa. Urząd Miasta Rzeszowa uruchamia nr telefonów dla przedsiębiorców

RZESZÓW. Zainteresowani mogą dowiedzieć się o szczegółach możliwości korzystania z ulg określonych w ustawie.

Rzeszów

Trwa zrzutka dla kardiologów ze szpitala "na górce"

RZESZÓW. W serwisie zrzutka.pl trwa zbiórka pieniędzy na zakup środków ochronnych dla kardiologów ze szpitala przy ul. Lwowskiej.

Rzeszów

ZTM otwiera na 3 dni Punkt Obsługi Podróżnego ul. Lisa Kuli

RZESZÓW. Na prośbę pasażerów, w dniach 1 - 3 kwietnia br. otwarty zostanie Punkt Obsługi Podróżnego mieszczący się przy ul. Lisa Kuli 2

Rzeszów

Kolejne dyżury eksperckie rzeszowskiego oddziału ZUS

RZESZÓW. Pracownicy rzeszowskiego oddziału ZUS po raz kolejny w tym tygodniu będą odpowiadać na pytania mieszkańców.

Reklama