Rzeszów - Środa, 17.12.2025
Reklama

Kierowcy taksówek na aplikację "pod lupą" policjantów

Dodano: 18.12.2023 r.

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie
RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci wraz z funkcjonariuszami ITD, KAS oraz Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej skontrolowali 36 pojazdów oferujących usługi przewozowe na aplikację. Ujawniono 8 wykroczeń.

Działania policjantów prowadzone były w piątek w godzinach od 16:00 do 24:00 na ulicach Rzeszowa. Celem akcji pod kryptonimem „Uber/Bolt” było ujawnianie nieprawidłowości w okazjonalnym przewozie osób. W czasie kontroli funkcjonariusze sprawdzali między innymi dokumenty, stan techniczny pojazdów oraz stan trzeźwości kierujących.

W ramach akcji skontrolowano 36 pojazdów wykonujących zarobkowy transport drogowy. Ujawniono 8 wykroczeń. Dwóch kierowców ukarano mandatami karnymi za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz tamowanie i utrudnianie ruchu. Policjanci zatrzymali 2 dowody rejestracyjne i jedno prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej liczby punktów karnych. Wobec 6 kierujących funkcjonariusze  zastosowali pouczenie.

 
Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Będzie większe wsparcie dla Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki?

RZESZÓW, Dziś przed południem odbyła się konferencja prasowa z udziałem m.in. marszałka województwa podkarpackiego, dotycząca środków, jakie mają być przeznaczone na powstanie Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki.

Rzeszów

W piątek ostatni przejazd Rzeszowskiej Masy Krytycznej w tym roku

RZESZÓW. Przejazd rowerzystów ma ruszyć o 18 z rzeszowskiego Rynku i potrwać około dwie i pół godziny (zbiórka na pół godziny wcześniej).

Rzeszów

Gmina Świlcza przekaże grunty pod budowę szpitala uniwersyteckiego

RZESZÓW. W przyszłą środę Uniwersytet Rzeszowski podpisze umowę z gminą Świlcza o przekazaniu gruntów pod budowę szpitala uniwersyteckiego.

Rzeszów

W Rzeszowie powstaną kolejne ścieżki rowerowe

RZESZÓW. W przyszłym roku miasto planuje utworzenie kilku kolejnych ścieżek rowerowych.

Rzeszów

Ulica Podleśna będzie oświetlona

RZESZÓW. Ruszył przetarg na oświetlenie ulicy Podleśnej na osiedlu Budziwój. Inwestycja ma powstać najprawdopodobniej w przyszłym roku.

Rzeszów

Powstanie Społeczna Rada Kultury pod patronatem prezydenta Rzeszowa

RZESZÓW. Pod auspicjami prezydenta Rzeszowa powstanie Społeczna Rada Kultury, organ doradczo-opiniotwórczy, który będzie wspierał inicjatywy kulturalne.

Rzeszów

Rzeszowski "Medyk" rusza z akcją szkoleń z pierwszej pomocy

RZESZÓW. Uczestnicy dowiedzą się też, jak dbać o własne zdrowie, będą mieli okazję wykonać podstawowe badania czy zaszczepić się. Prozdrowotne działania placówki wspiera m.in. prezydent Rzeszowa.

Rzeszów

Uniwersytet Rzeszowski z grantem na badania nad uzależnieniem od e-papierosów

RZESZÓW. Uniwersytet Rzeszowski przeprowadzi badania nad cytyzyną, substancją, która może być pomocna w walce z uzależnieniem od e-papierosów.

Reklama