Rzeszów - Piątek, 06.06.2025
Reklama

Kierowcy taksówek na aplikację "pod lupą" policjantów

Dodano:

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie
RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci wraz z funkcjonariuszami ITD, KAS oraz Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej skontrolowali 36 pojazdów oferujących usługi przewozowe na aplikację. Ujawniono 8 wykroczeń.

Działania policjantów prowadzone były w piątek w godzinach od 16:00 do 24:00 na ulicach Rzeszowa. Celem akcji pod kryptonimem „Uber/Bolt” było ujawnianie nieprawidłowości w okazjonalnym przewozie osób. W czasie kontroli funkcjonariusze sprawdzali między innymi dokumenty, stan techniczny pojazdów oraz stan trzeźwości kierujących.

W ramach akcji skontrolowano 36 pojazdów wykonujących zarobkowy transport drogowy. Ujawniono 8 wykroczeń. Dwóch kierowców ukarano mandatami karnymi za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz tamowanie i utrudnianie ruchu. Policjanci zatrzymali 2 dowody rejestracyjne i jedno prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej liczby punktów karnych. Wobec 6 kierujących funkcjonariusze  zastosowali pouczenie.

 
Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Plebiscyt "Świeć się z Energą" rozstrzygnięty. Rzeszów zajął 13. miejsce

RZESZÓW. Poznaliśmy wyniki najbardziej rozświetlonego konkursu w Polsce „Świeć Się z Energą”. Rzeszów uplasował się na 13. pozycji i zdobył nagrody warte 10 tys. zł.

Rzeszów

Zderzenie osobówki z pojazdem wojskowym na ul. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego

RZESZÓW. 60-letek kierujący kią, zderzył się z wojskowym rosomakiem. Mężczyzna trafił do szpitala.

Rzeszów

"Nie dla piekła kobiet". Dziś manifestacja w Rzeszowie

RZESZÓW. Przeciwnicy zaostrzenia prawa aborcyjnego zbiorą się dziś pod siedzibą Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Hetmańskiej.

Rzeszów

Pożar budynku gospodarczego w Hyżnem. W przylegającym domu były 4 osoby i butle gazowe

RZESZÓW. Jako pierwsi na miejsce pożaru dotarli policjanci, którzy pomogli wyjść domownikom i wynieśli butle. Nikomu nic się nie stało.

Rzeszów

Od 8 lutego zamknięta część ul. Siemieńskiego. Zmiany w rozkładzie jazdy kilku linii MPK

RZESZÓW. W związku z pracami przy przebudowie mostu na potoku Przyrwa na ul. Siemieńskiego, zmieni się rozkład jazdy kilku linii MPK.

Rzeszów

Przejazd kolejowy przy ul. Konopnickiej czynny całą dobę

RZESZÓW. W ramach modernizacji Stacji Rzeszów Główny, przebudowano przejazd kolejowo-drogowy przy ul. Marii Konopnickiej, dzięki czemu jest on czynny przez całą dobę.

Rzeszów

Prof. Bralczyk wygłosi wykład w WSIiZ

RZESZÓW. Otwarte spotkanie z Profesorem Bralczykiem odbędzie się 28 stycznia 2021 r. w formie online.

Rzeszów

49-latek włamywał się i okradał bary przy Placu Wolności. Usłyszał zarzuty

RZESZÓW. 49-latek ma na koncie dwa włamania. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Reklama