Rzeszów - Sobota, 27.06.2026
Reklama

Klasztor oo. Dominikanów wprowadził możliwość składania datków drogą bezgotówkową

Dodano: 22.01.2020 r.

fot. www.akcjagrawitacja.pl
fot. www.akcjagrawitacja.pl
RZESZÓW. Na prośbę mieszkańców, w klasztorze oo. Dominikanów odbywa się zbiórka datków przy uwzględnieniu wpłat za pośrednictwem terminalu płatniczego i transakcji internetowych.

Bracia z klasztoru oo. Dominikanów niewątpliwie podążają z duchem czasu, umożliwiając swoim parafianom wpłacanie datków w formie bezgotówkowej.

„Mamy taką usługę. Jeżeli ktoś chciałby w taki sposób złożyć ofiarę, to może skorzystać z terminalu płatniczego” – informuje przeor klasztoru, o. Artur Gałecki OP.

W zasadzie trudno mówić o jakiejkolwiek nowości, gdyż klasztor już dwa lata temu dołączył do programu „Polska bezgotówkowa”: „W ramach programu mamy do dyspozycji jeden terminal. To parafianie chcieli w ten sposób składać ofiary” – tłumaczy przeor klasztoru.
Reklama
Na dzień dzisiejszy transakcje bezgotówkowe związane są ze zbiórką środków na wykończenie wnętrza kościoła, a dokładniej rzecz biorąc na spłatę wykonanej posadzki. Do końca grudnia udało się zebrać na ten cel 364 tys. zł z kwoty 587 tys. zł.

Na darczyńców, którzy wpłacą powyżej 10 tys. zł czeka pamiątkową tablica, która zostanie umieszczona na ścianie kruchty kościoła. Na potrzeby zbiórki stworzona została specjalna strona internetowa, gdzie obserwujemy przebieg prac oraz ilość zebranych środków. Tam również możemy skorzystać z opcji wpłaty środków drogą elektroniczną.

Dodajmy również, że po niedzielnej mszy świętej w klasztorze odbyła się zbiórka, w której parafianie mogli wpłacać środki za pośrednictwem terminalu płatniczego.
 
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zmiana rozkładów jazdy trzech linii MPK

​RZESZÓW. Od 1 stycznia nastąpią ograniczenia w kursowaniu trzech linii rzeszowskiej komunikacji miejskiej.

Rzeszów

Nowoczesny aparat do USG w Szpitalu Miejskim

RZESZÓW. Oddział Ginekologiczno-Położniczy Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Rzeszowie dysponuje nowym aparatem do USG. To światowej klasy urządzenie pozwalające na bardzo dokładną diagnostykę chorób u leczących się tutaj pacjentek.  

Rzeszów

Trzy rzeszowskie szkoły jeszcze bardziej przyjazne osobom z niepełnosprawnością

RZESZÓW. Nowe miejsca postojowe, budowa pochylni i przebudowa tych istniejących, montaż balustrad i inne rozwiązania poprawiające dostępność dla osób niepełnosprawnych zostaną wykonane w trzech rzeszowskich szkołach w ramach projektu „Dostępna szkoła”.

Rzeszów

Jak pojadą autobusy MPK w okresie świątecznym?

​RZESZÓW. W wigilię komunikacja miejska realizowana będzie w ograniczonym zakresie. W pierwszy i w drugi dzień świąt autobusy pojadą wg świątecznego rozkładu jazdy.

Rzeszów

W Rzeszowie uruchomiono Świąteczny Punkt Pomocy Ukrainie

RZESZÓW. Trwa zbiórka darów dla Ukrainy organizowana przez Fundację Medyk dla Zdrowia. Potrzebne są m.in. odzież termiczna, koce i śpiwory oraz żywność długoterminowa.

Rzeszów

Lodowisko w Millenium Hall otwarte

​RZESZÓW. Na skwerze Millenium Hall wystartował sezon łyżwiarski. Lodowisko na świeżym powietrzu o powierzchni ponad 600 mkw jest już otwarte.

Rzeszów

"Mobilny urzędnik" pomoże załatwić więcej spraw bez wychodzenia z domu

RZESZÓW. Urząd Miasta Rzeszowa poszerzył katalog spraw, które mieszkańcy mogą załatwić bez wychodzenia z domu, korzystając z usługi „Mobilny Urzędnik”.

Reklama